כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

הנדסה גנטית

תעשיית ההנדסה הגנטית מבטיחה לנו שהנדסה גנטית משפרת את המזון; שהיא טבעית ובטוחה ואין ראיות לנזק; שהיא מפחיתה שימוש בחומרי הדברה; שהיא מניבה יותר גידולים, עוזרת לחקלאים ושהיא הפתרון לרעב העולמי. האמת היא בדיוק ההיפך מכך.

הכלאה גנטית והנדסה גנטית

בהכלאה גנטית משתמשים בזרעים של פרטים בתוך הזן בעלי תכונות מסוימות כדי לקבל זני צמחים וחיות עם תכונות הרצויות למגדל. כמו ביצירת כלבים גזעיים. כך יוצרים למשל חיטה עם המון גלוטן, תרנגולים עם חזה ("שניצל") ענק, או תרנגולות המטילות הרבה ביצים גדולות. ההכלאה מגבירה חוסר איזון תזונתי, יוצרת חיות משק חולות המקבלות יותר תרופות, ויש להכלאה השלכות בריאותיות עקיפות מזיקות נוספות. אבל היא עדיין חיקוי של תהליך הברירה הטבעית, והיא ניתנת לשליטה. הנדסה גנטית היא לא הכלאה גנטית. בהנדסה גנטית לוקחים גן של זן מסוים ומכניסים אותו בזן אחר. זה לא תהליך שניתן לבצע במדויק, ולא ניתן לשלוט ולהגביל במדויק את ההשלכות שלו על אותו פרט ולסביבה. הוא גורם לשינויים באורגניזם שלא ניתן לחזות או למדוד אותם. לכן גם אי אפשר להוכיח את בטיחותו במבדקים.

מזון מהונדס איננו מזון טבעי אלא רעל

ההנדסה הגנטית יוצרת שינויים בגידול, הוא כבר לא אותו זן טבעי, בעלי חיים מזהים אותו כרעל ולא כמזון. בעלי חיים מסרבים לאכול מזון מהונדס, וכשהם מואכלים בכפיה, בניסויים, הם חולים או מתים. לכן, הגידולים המהונדסים מיוחצנים כעמידים מפני "מזיקים", בעלי חיים בסביבה. כלומר, הגידול עצמו מרחיק בעלי חיים, ולכן טוענים שאפשר להשתמש בפחות חומרי הדברה. המשמעות של זה היא שבאמצעות ההנדסה הפכו את הגידול עצמו ליותר רעיל. החיטה או התירס רעילים עכשיו, בגלל שהנדסו אותם, וחיות יודעות להתרחק מזה.

ואנחנו, שכבר לא רגילים להסתמך על החושים שלנו, ואוכלים את זה מעורבב ומתובל וטחון ומבושל, לא מזהים את החומר כרעיל ואוכלים אותו. הצטבר ידע על הנזק הבריאותי שנגרם מאכילת מזון מהונדס, והמדענים שחוקרים ומפיצים את הידע ומנסים להזהיר את הציבור מושתקים ומושמצים על ידי תעשיית הכימיקלים והזרעים המהונדסים. והאם באמת מרעילים את המזון בפחות כימיקלים? לא, להיפך.

המטרה העיקרית של ההנדסה הגנטית של הגידולים היא יצירת גידולים שעמידים לקוטלי צמחים ובעלי חיים, כדי שיהיה אפשר לרסס את הגידולים ביותר רעלים, ורעלים יותר חזקים – הצמחים והחיות בסביבה שמתחרים עם הגידול על אדמה, אור ומים – מתים, והגידול הזה לא. וכך, מזון מהונדס הוא בדרך כלל מזון שמכיל יותר חומרי הדברה.

הנדסה גנטית מחסלת את החקלאות והחקלאים

התוצאה של הרעלת האדמה ביותר רעלים היא חיסול האורגניזמים שבאדמה, שמזינים את הצמחים. האדמה הופכת במהירות מתה, לא פוריה. ולכן הנדסה גנטית לא משפרת את התנובה, אלא מפחיתה אותה.

הנדסה גנטית והשתלטות על חברות הזרעי ברחבי העולם, היא הדרך שבה חברת הכימיקלים מונסנטו מאלצת את החקלאים ברחביה העולם להשתמש בחומרי ההדברה שלה. בעבר, החקלאים היו משתמשים בזרעים שלהם ולא קונים זרעים.

חברות הכימיקלים וההנדסה הגנטית מציעים לחקלאים לנסות את הזרעים והריסוסים שלהם. החקלאים מגלים שהם לא מקבלים יותר גידולים, כי האדמה פחות פוריה, ושהזרעים והריסוסים עולים להם הרבה כסף. אבל לאחר שהאדמה הורעלה בחומרים הללו, לא יגדלו בה גידולים מלבד הגידולים המהונדסים שעמידים לרעלים.

כמו כן, סוללות עורכי הדין של חברות הזרעים המהונדסים מחייבות גם את החקלאים להמשיך לשלם להן בטענה שבשטח החקלאי נשארים גם זרעים מהונדסים, ולכן חקלאי שלא משלם להם מבצע גניבת פטנט. כך החקלאים משועבדים לחברות הזרעים והכימיקלים שלהן, דבר שמגביר את ההוצאות ומקטין את היבול וההכנסות. הפגיעה בחקלאים היא עצומה. לדוגמה, מאז שענקית הכימיקלים והססרעים מונסנטו החלה לפעול בהודו – בכל חצי שעה בממוצע חקלאי הודי מתאבד בגלל איבוד הפרנסה שלו.

זיהום בלתי הפיך

בכל יום נכחדים מינים, אך המינים האחרים שורדים בזכות קיום מגוון מינים לאורך כל שרשרת המזון. תעשיית ההנדסה הגנטית מחסלת את המגוון הזה. היא מצמצמת מאוד את מגוון הזרעים שבהם נעשה שימוש בחקלאות, וגם כך החקלאות הקונבנציונלית מצמצמת מאוד את המגוון של מה שגדל (מהות החקלאות היא גידול מאכלים מסוימים לבני אדם על חשבון כל שאר מיני הצמחים והחיות בשטח).

ההנדסה הגנטית משפיעה לא רק על התכונה הרצויה אלא על עוד תכונות אחרות באורגניזם. כמו כן, שינויים גנטיים עוברים גם לצמחים ובעלי חיים אחרים בסביבה, כלומר יוצרים זיהום סביבתי בלתי ניתן לשליטה ובלתי הפיך, לא ניתן לנקות זיהום גנטי. יש כבר מקומות שנפגעו מאוד מזיהום גנטי. בגלל הפגיעה באדמה ובחקלאות, במגוון הגנטי, ובגלל הזיהום הגנטי, והשליטה של מעטים במזון בכל העולם, רבים רואים בהנדסה הגנטית אחד האיומים הגדולים ביותר על המשך האנושות.

ברחבי העולם יש תושבים ומדענים אמיצים שחוקרים ומפיצים את הנזקים הבריאותיים והסיכונים שבהנדסה גנטית, תוך כדי שחברות כמו מונסנטו מנסות להשתיק אותם. ועוד ועוד ממשלות מכירות בסיכונים הללו ומאמצות מדיניות עוינת למוצרים המהונדסים, וחובת סימון מוצרים. חשוב לפעול ולהפיץ את המידע.

איך נמנע ממזון מהונדס?

בארץ לא מגדלים עדיין גידולים מהונדסים, כנראה, אבל מזון מהונדס נמכר בחנויות המזון, בישראל אין חובת שיווק או סימון מזון מהונדס. כדי להמנע ממזון מהונדס, צריך להמנע ממזון שמכיל רכיבים מיובאים, בעיקר מארה"ב. רוב המזון המעובד מכיל רכיבים מהונדסים.

מה שמכיל חיטה, סויה או תירס (גם שמנים מזוקקים) כנראה מהונדס, אלא אם צוין אחרת. במיוחד רצוי להמנע ממזון מהחי (בשר, חלב, ביצים), כי החיות מואכלות בגידולים מהונדסים. רצוי לאכול פירות וירקות, בעיקר כאלה שגודלו בישראל.

מאת שי דוידוביץ

שי דוידוביץ- מדריך בריאות וכושר מוסמך מכון וינגייט, מורה ומנהל המכללה הישראלית לתזונה ובריאות טבעית, מרצה ברחבי הארץ לשיפור הרגלי התזונה ואורח חיים בריא

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים