כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

מחזור ושימוש חוזר

כל כך הרבה דברים אפשר לייצר ע״י מחזור של הדברים שאנחנו משליכים לאשפה כול יום! אצלנו בבית השימוש החוזר יצר מוצרים שימושיים, ייחודיים, יעילים, יפים ובעלות נמוכה.

בחורף, בעלי אוכל המון הדרים, בערך 10 ביום. ואני לא חוסכת בלימונים (עם האבוקדו זה פשוט מעדן).. את קליפות ההדרים אנחנו שוטפים, חותכים ומכניסים לצנצנת מעוקרת. מעליהן שופכים חומץ רגיל עד לכיסוי, וסוגרים. את הצנצנת משאירים בצד לפחות 3 שבועות, במקום חשוך, מסננים ויש לנו חומר נפלא לניקוי שומנים, אבנית במקלחת, לניקיון כללי ועוד, בקלות ופשטות ע״י מחזור. פשוט להוסיף כמה טיפות שמנים אתריים שאוהבים ולנקות בלי חשש מכימיקלים. לשטיפת הרצפה אנחנו מוסיפים כוס חומץ לחצי דלי מים, מטפטפים כמה טיפות שמן עץ התה, לבנדר ולימון ויש לנו שטיפה נפלאה. לניקוי שומנים מרססים מעט מהחומץ המסונן, ממתינים כמה דקות ומשפשפים עם ספוגית. בסוף החורף ארונית המטבח שלנו מאובזרת בכמה צנצנות חומץ והדרים, שיספיקו עד סוף הקיץ.

חפצים שימושיים

גלילי נייר טואלט משומשים שנשארים יכולים לשמש כמעצור לדלת! אפשר לצבוע או להדביק מפית יפה או נייר שאוהבים ולסגנן את מעצור הדלת שלכם. לאחר מכן למעוך צד אחד של הגליל ולקפל והנה לכם מעצור חינני שאתם יצרתם בדקות ספורות.

רעיון יצירתי נוסף הוא לגזור את הגלילים לרוחב כך שיווצרו חבקי מפיות יפים צבועים או עם סרט קשור עליהם וחרוז קטן. אני חושבת לנסות להכין מהגלילים בובות לילדה שלנו, כבר התחלתי לאסוף בדים, בגדים ישנים שקטנים עליה וכפתורים.. נראה מה יצא מזה.

איחסון ואריזה

צנצנות זכוכית שנשארות לנו אחרי אכילת טחינה משובחת נשטפות היטב, מקולפות מהמדבקות שעליהן ומשמשות אותנו במגוון דרכים- לאחסון קטניות, דגנים, אגוזים, פירות יבשים ועוד. שימוש נוסף ודקורטיבי יותר הוא לאחר שמקשטים אותן בסרטים/ ניירות/ חבלים למלא בהן חרוזים בצבעים שונים או מים עם פרח חינני שצף עליהם או מלח גס עם כמה עלי ורדים ומספר טיפות שמן אתרי שיפיץ ניחוח בבית. אני משתמשת בצנצנות כאריזת מתנה- כיף לבוא להתארח עם צנצנת מסוגננת מעשה ידי מלאה בכדורי תמרים שהכנתי ואליה קשור בסרט פתק קטן ממני. נעליים ישנות ומרופטות שכבר אי אפשר למסור יכולות להפוך לעציץ נפלא, רק למלא אדמה ולשתול בה פרח צבעוני.

כשזה מגיע למחזור ושימוש חוזר, יש רעיונות רבים וטובים, ואין סוף ליצירתיות. מוזמנים לשתף ברעיונות נוספים שלכם. שמירה על הסביבה מתחילה אצל כל אחד בבית שלו, במיחזור, שימוש חוזר, השלכת פסולת אורגנית לקומפוסטר, הפחתה (או היעדר) צריכת מוצרים ארוזים ומעובדים ועוד.

מאת מירית פורת לוי

רוקחת קונבציונלית וטבעית כעשור. בעלת 'לי-צ'י בריאות אורבנית'- בית לייעוץ, ליוויי וסדנאות לאורח חיים בריא ומוצרי רוקחות טבעיים.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים