כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

תעשיית הדבש- הדבורים לא יספרו לכם את זה

בכל שנה לקראת החגים יש עלייה במחירי הדבש, בכל זאת – שנה מתוקה לא? עם זאת, מעטים היודעים על הנזקים שמוצרים אלו מסבים לבריאותנו ולבריאות הסביבה. אז לפני שמגיעים ל"אחרי החגים", כדאי להכיר ולעשות בחירות נבונות יותר בקנייה הבאה שלכם לארוחת החג – ולא ליפול למלכודות המשווקים שלא מתחשבים ממש בבריאותנו.

רובינו מתבלבלים בין "טבעי" ל- "בריא"

בעוד מזון בריא הוא בהכרח טבעי לנו, ישנם מזונות טבעיים שלא רק שאינם בריאים, חלקם אפילו רעילים ביותר: צמחים הגורמים להפלות, לחסימות מעיים, לחנק וצריבות אינם נדירים בטבע ונעשים בהם שימושים שונים – מייצור חומרי הדברה ("טבעיים") ועד סמים משני תודעה ותרופות. דבש, למרות שאיננו רעיל לבני האדם, הוא אחד מאותם מזונות "טבעיים" שהנזק שהוא גורם לו עולה על התועלת. מדובר במזון מרוכז מאוד ביחס לפירות המתוקים ביותר – המכילים סיבים תזונתיים ומים שמווסתים את רמות הסוכר בדם וגורמים לתחושת שובע. לצורך ההשוואה – הדבש נחשב "ממתק" לכל דבר – סוכר טהור – כיוון שריכוז השומנים והחלבונים שבו הוא כמעט אפסי.

ומה בקשר לסביבה

הנזק שגורמת תעשיית הדבורים הוא הרסני: רק לאחרונה נוספו בארה"ב זנים מסוימים של דבורים לרשימת החיות בסכנת הכחדה – ותופעת היעלמות דבורים וקריסת מושבות בכל רחבי העולם היא תופעה שצריכה להדאיג את כולנו – כיוון שהדבורים הם המאביק החשוב ביותר על פני כדור הארץ וללא עזרתן – אנו מאבדים זנים נוספים של צמחים החיוניים לשמירה על מארג החיים שסביבנו ועל ההישרדות שלנו עצמנו.

הלחץ הרב תחתיו עומדות הדבורים בתעשיית הדבש הוא עצום: בעוד חיי דבורת "חופש" עומדים על 6 חודשים בממוצע, כוורות דבש מקצרות את חיי הדבורה לכ-6 שבועות בלבד – בשל העבודה הרבה שהדבורים נאלצות להשקיע באיסוף עודף של אבקת פולן, בשל האיסוף האגרסיבי של הדבש בידי כוורנים, הכולל פרקטיקות פולשניות כמו ניעור והצפת הכוורות בעשן רעיל ומחניק, סימון והטלת מומים בדבורים כדי שלא יוכלו לברוח וכן בתחליף המזון המסופק לדבורים – סוכר לבן המזיק לבריאותן ומחליש את מערכת החיסון שלהן – כך שהדבורים חשופות לוירוסים וטפילים – והתחלואה בכוורות גוברת.

הלחץ התעשייתי להגדלת מכסות הדבש גורם להגדלה מלאכותית של מספר הדבורים: מה שפוגע במאזן האקולוגי כאשר צמחים מסוימים אינם מואבקים כלל, ומאביקי בר אחרים (ציפורים, עטלפים, פרפרים) מאבדים את המזון הטבעי שלהם לטובת הדבורים.

בפעם הבאה שאתם יוצאים לקניות

  • העדיפו פירות טריים: הם טעימים, מועילים לבריאותינו ואינם מטילים עומס על הכוורות – במיוחד אם גודלו ללא דשנים או חומרי הדברה רעילים בשיטות מקיימות
  • הכינו דבש בעצמכם: טיחנו תמרים רכים או תאנים במעבד מזון עד לקבלת משחה סמיכה ואחידה, העבירו לצנצנת זכוכית ושמרו במקרר (עד שבוע) להמתקה. אם הכנתם כמות גדולה אפשר להעביר חלק להקפאה, ולהפשיר לפי הצורך
  • העדיפו סילאן או כל סירופ אחר מבוסס פירות: גם כאן אין נזק סביבתי ישיר, אך שימו לב כי בתהליך הבישול והמיצוי של הפירות אנו מאבדים את הסיבים ואת מרבית הויטימינים – כך שגם הסירופ הטהור והאורגני ביותר נחשב "ממתק" לכל דבר ואם צורכים ממנו – אז בכמות קטנה מאוד
  • תוצרת מקומית: אם כבר אתם שוקלים לקנות סירופ, עדיף מתוצרת מקומית (דבש תמרים או חרובים). למייפל ואגבה השפעה סביבתית גבוהה כיוון שהם מיובאים באוניות משא מקנדה או דרום אמריקה
  • הצטרפו לתנועה המשקמת את הדבורים במקום לנצלן: חפשו ברשת כיצד תוכלו אתם לתמוך בגידול דבורים בשיטה ביו-דינמית באזורכם

לסיכום

הדבש איננו "מזון בריאות" ויש להעדיף מזונות טבעיים כמו פירות, ירקות ועלים המספקים לגופינו אנרגיה, ויטמינים, סיבים תזונתיים ופיטוכימיקלים המחזקים את מערכת החיסון – שניתן לגדלם בשיטות מקיימות. למרות טעמו המתוק של הדבש, הוא משאיר טעם מר של ניצול והרס המארג העדין של הטבע, טעם שאינו פוסח גם עלינו.

מאת יאיר גת

יועץ בריאות טבעית ואיכות סביבה ומלווה בתהליכי הבראה והעצמה אישית. מומחה לשינוי הרגלים ושחרור דפוסי חשיבה מעכבים, טיפול במחלות כרוניות, מטבוליות ובהפרעות בדרכי העיכול.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים