כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

אבקת כביסה – מזיקה יותר מאשר יעילה

אנו יכולים לשמור על אורח חיים בריא, תזונה נכונה, שינה מספקת, פעילות גופנית ועוד ועדיין להיחשף לכימיקלים רעילים בסביבתנו הקרובה. על הסביבה החיצונית יש לנו השפעה מינימלית, אך מה עם הסביבה הביתית? כמה רעלים מצויים בביתנו? כמה אריזות חומרי ניקוי מצויים בביתכם כשעליהן מודפסות אזהרות שונות ומשונות- להרחיק מהישג ידם של ילדים! סכנת בליעה! זהירות ממגע ישיר עם העור! גורם לגירוי בעיניים! השתמשו רק במקום מאוורר היטב!

מוצרי הניקוי הרעילים נמצאים ברוב הבתים ואנו משתמשים בהם בשגרה היומיומית שלנו בלי לתת על כך את הדעת. ישנם חומרים שרעילים אף בשאיפה ונמצאים בסביבתנו וישנם כאלו שנשארים על המשטח אותו ניקינו וכך אנו ובני משפחתנו נחשפים אליהם גם אחרי הניקוי עצמו.

אבקת כביסה - יותר מזיקה מהלכלוך אותו היא מסירה

אבקת כביסה רעילה יותר מהלכלוך אותו היא מנקה

ניקיון הבית מרעלים הוא פשוט מאוד ומצריך יכולות וידע מאוד בסיסיים, גם הזמן הדרוש לכך הוא מינימלי ונכנס כחלק משגרת היום. הניקיון בחומרים טבעיים הופך לחוויה נעימה וכיפית! אפילו משפחתית. אני ממליצה להתחיל בשינוי קטן וחשוב מאוד- חומרי כביסה. הבגדים שמכסים את גופינו מרבית שעות היום ספוגים ברעלים של אבקת הכביסה ומרכך הכביסה. מניסיוני הרב בבית המרקחת ראיתי לא מעט מקרים של פריחות, גירודים, כאבי ראש שנבעו ממה שהוגדר "אלרגיה לחומרי הכביסה". ישנן כמה אפשרויות לכביסה ללא כימיקלים – אגוזי סבון – אגוזים הגדלים על עצים ומשמשים עם מים כחומר ניקוי.

בביתנו, השתמשנו בהם תקופה ארוכה והייתי מרוצה אך היה חסר לי משהו נוסף לשימוש יומיומי שייתן לבגדים מראה יותר רענן ורך. באמתחתי מצוי מתכון רוקחי נפלא לאבקת כביסה טבעית אבל רציתי משהו שלא ידרוש ממני התארגנות מיוחדת, משהו נגיש. סבון קסטילי – סבון על בסיס שמן זית בלבד, ללא תוספות. סודה לשתייה \ חומץ פשוט- מרכך את המים הקשים ואת בד הבגד.

הקומבינציה המושלמת

הקומבינציה המושלמת בעיניי והפשוטה ביותר היא כמה אגוזי סבון (חיפוש קצר באינטרנט יוביל אתכם אל ספקי אגוזי הסבון בארץ, יש לא מעט) או במקומם, לגרד בערך כף סבון קסטילי היישר למכונת הכביסה- האופציה השנייה היא העדיפה עלי כלכלית ונותנת תוצאות מצוינות!

בנוסף, לתא של אבקת הכביסה אני שופכת בערך חצי כוס סודה לשתייה ולתא של המרכך בערך שליש כוס חומץ עם כמה טיפות שמן אתרי האהוב עלי. אני מאוד אוהבת לבנדר ולפעמים מתפנקת בוניל. ריח הכביסה ממש משכר! הבגדים רעננים ונקיים! והכי חשוב- אין חומרים רעילים במגע עם עורי העלולים להיספג למחזור הדם. ויש לציין גם את החיסכון הכלכלי. ברגע שתנסו תיווכחו כמה זה קל, יעיל ונעים לגוף. אין סיבה "לחכות" שתצוץ אלרגיה \ גירוי או כל תופעה אחרת כדי להחליף את אבקת הכביסה, פשוט תחליטו ותחליפו.

בית נקי מרעלים

את הבית שלנו אנחנו מנקים ללא רעלים כימיים בכלל . זה אפשרי וקל באמצעות שימוש בחומרים פשוטים וזולים ובמינימום מאמץ. כמה נעים וכיף להיכנס לבית עם ניחוח פריחת לבנדר \ רעננות הלימון \ מתיקות הוניל במקום ריח האקונומיקה המסוכן.

מאת מירית פורת לוי

רוקחת קונבציונלית וטבעית כעשור. בעלת 'לי-צ'י בריאות אורבנית'- בית לייעוץ, ליוויי וסדנאות לאורח חיים בריא ומוצרי רוקחות טבעיים.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים