כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

אלוורה- נעים מאוד

האלוורה היא אחד הצמחים הקדומים ביותר בתחום הרפואה הצמחית, קיימים תיעודים שלה בצורת חריטות על גבי לוחות אבן עוד מימי מיצריים העתיקה. היא צמח רב שנתי, ממשפחת השושניים המתנשאת לגובה של כעד ארבעה מטרים. הג'ל השקוף המצוי בפנים העלים מכיל את הרכיב הפעיל הידוע בשימושו בטיפול חיצוני במקרים כמו פצעים, זיהומי עור, כוויות ועוד. כמעט מאה אחוז מהג'ל החלקלק הם נוזל והוא מכיל בנוסף גם חומרים הנקראים כגליקופרוטאינים ופוליסכרידים. הגליקופרוטאינים מאיצים תהליכי החלמה אודות לתכונותיהם כמשככי כאבים ומפחיתי דלקות והפוליסכרידים מעודדים את התחדשות העור ותיקונו.

איך ניתן להשתמש בתכונות האלוורה

ג'ל אלוורה יכול להתקבל על ידי שבירת העלה הירוק אך ניתן גם להשיגו בתוך משחות, קרמים ותחליבים בבתי המרקחת. בנוסף הג'ל המדובר קיים פעמים רבות במוצרי קוסמטיקה שונים ובמוצרים הנמכרים ללא מרשם רופא המיועדים לטיפול בבעיות עור לרבות כוויות אך כיום נמכרים על המדפים גם הרבה תכשירים המתיימרים להכיל את אותם חומרים פעילים המופקים מהצמח ובפועל הם עברו תהליכי עיבוד שהורידו את אחוז החומר הטבעי ובדרך כלל אף מכילים עוד הרבה רכיבים רעילים אחרים.

אודות לעמידותו של הצמח בתנאי אקלים רבים הוא גדל בהרבה חלקים בעולם כולל מדינות טרופיות, דרום אפריקה, באמריקה הלטינית ועד לאיים הקאריביים. גם כאן אצלנו האלוורה גדלה בשפע כצמח בר בנגב ובערבה ואפשר לרכוש שתיל בוגר שלה גם במשתלות הפזורות בכל חלקי הארץ ולגדלו באדנית בבית.

מדובר באחד הצמחים הב תכליתיים הידועים לנו

הוא מככב באין ספור תכשירים לעזרה ראשונה במקרי כוויות וזיהומי עור וניתן גם למרוח את ג'ל העלים על פצעים או חתכים (לא פתוחים) שהחלו להגליד להקלה בכאב ועידוד ההחלמה. בנוסף האלוורה בעלת תכונות מרפאות רבות גם בשימושה הפנימי ושתיית מיץ המופק מפנים העלים המרים מהווה חומר משלשל טבעי לטיפול חירום בעצירויות ועיקובים במערכת העיכול. למיץ המופק מחלקו התחתון של הצמח ישנן תכונות מרפאות על מערכת העיכול כולה לרבות ריפוי הריריות ותיקון דפנות הקיבה כתוצאה מהרגלי אכילה לקויים או מחלות ודלקות לאורך המעי ועד הרקטום.

ערנות לכמות

יש להיות ערניים לכמויות הרשומות על תוויות הבקבוקים והשפופרות בחנויות, מוצרים שמהלו או דיללו אותם יהיו פחות יעילים מאלו המכילים אחוזי אלוורה גבוהים יותר. כמו כן יש להפעיל שיקול דעת או להיוועץ במטפל היות ומדובר בצמח עם השפעה לא מבוטלת והכנסתו אל גופנו ללא כל סיבה הנה מיותרת ולעתים אף עלולה לפגוע. בנוסף לכל השימושים הפופולריים של הצמח המופלא הזה יש כיום גופים המחפשים אחר עוד תועלות ושימושים לג'ל השקוף. קיימים מחקרים בהם נמצא החומר הפעיל בעלים כמקל במקרים של פסוריאזיס וסבוראה ומחקרים אחרים קושרים קשר בין השפעת האלוורה להפחתת הסיכון לחלות בסרטן הריאות.

עוד מחקרים מראים כי הוא יכול לסייע בהחלמה של אפטות בחלל הפה ואף היו חוקרים שבודדו חומר אחד מכל החומרים הפעילים בג'ל ומצאו כי הוא בעל יכולת אנטי ויראלית וגורם להאצת מערכת החיסון ובכך יכול לסייע בטיפול בנגיף ה- HIV.

הדרך עוד ארוכה

כמות הידע על הקשר בין הצמח לתופעות ומחלות אלו טרם מספיקה ומעמיקה וחסר עדיין חומר מחקרי רב בכדי להוכיח את יכולותיה של האלוורה מעל לכל ספק. ישנם גם אנשים שעשויים לפתח תסמינים אלרגיים כגון פריחה או תסמינים אחרים כאשר יבואו במגע עם תכשיר כזה או אחר המכיל את הג'ל השקוף.

גם אנשים הנוטלים את תוסף האלוורה לריפוי מערכת העיכול חייבים לעשות זאת למשך תקופה מוגבלת ובליווי רפואי היות ועל אף התכונות המרפאות, מערכת העיקול שלנו עלולה לפתח תלות בנוזל וכאשר מפסיקים את שתייתו יכולה להתחיל הידרדרות.

בנוסף שימוש פנימי של האלוורה אסור לאנשים הסובלים ממחלות כליות, מחלות לב, סכרת, ובעיות באיזון המלחים.

לסיכום מדובר בצמח די ידידותי כשמדובר בכוויות או חתכים לא פתוחים או אף בהקלה בהקלה על עקיצות היתושה. היות והאלוורה היא צמח בעל השפעה מקררת היא תוכל לעזור לנו לצנן את עורנו אם נשרפנו ביום חם בשמש ולגדל אותה באדנית בבית יכול להיות לעזור במיוחד בעונה החמה.

מאת יומן בינס

אנחנו כאן כדי לספק לכם תוכן איכותי וייחודי. המטרה שלנו היא העלאת המודעות לאורך חיים יותר בריא ויותר נכון. ניתן לפנות אלינו בכל עניין דרך עמוד יצירת הקשר.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים