כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

הרעלים הריחניים

בישום הגוף הפך להיות כה נפוץ עד שרובנו כבר לא מכירים את ריח הגוף הטבעי שלנו ואף מחשיבים אותו כריח "לא נעים" או לא אסתטי. הרשו לנו לחדש לכם, ריח הגוף הטבעי שלנו, כאשר ניזונים מתזונה צמחית טבעית חיה, לובשים בדים טבעיים ונמנעים מנטילת תרופות או תוספים הוא ריח מאוד נעים ואופייני לכל אחד ואחת מכם.

נעשו ניסויים בהשתתפות בני אדם שהראו שבאופן טבעי, ללא בישום, נטייתנו הטבעית היא להימשך לריח הגוף הטבעי של מי שהכי נכון לנו מבחינה גנטית לעשות איתו צאצאים. מדהים! הטבע דאג להכול ואנחנו ממסכים זאת באמצעות בישום סינתטי.

קיימות אלטרנטיבות

קיימים כיום בשמים טבעיים, כדאי מאוד לשים לב אם הבושם אכן מכיל שמנים טבעיים ותמציות צמחים טבעיות בלבד ברשימת הרכיבים, בדרך כלל ככל שרשימת הרכיבים קצרה יותר, כך המוצר טבעי יותר ובנוסף שימו לב שאתם יכולים להבין את תוכן הרשימה ללא תואר בכימיה. באופן כללי אני לא ממליצה על השימוש בבושם כלל, ריח הגוף הטבעי שלנו נעים וחשוב להעברת אותות, למיניות ולמשיכה בין אנשים.

לדוגמה- פרומונים המופרשים מבתי השחי, אצל נשים השוהות זמן ממושך ביחד, יגרמו לסנכרון הוסת החודשית. מההיבט המיני ריח גוף מושך או דוחה אותנו לפרטנר מסוים וכאשר מבשמים את הגוף, מנגנון זה מנוטרל. הרבה בשמים מכילים ניחוחות פרחים שמשפיעים לנו על המוח וגורמים למשיכה, הפרח הוא איבר מינו של הצמח הנועד למשוך אליו דבורים וחרקים למטרת הפריה כך שעלינו זה עובד בצורה דומה.

הידעת

ניחוח ה Musk האהוב מופק מחומר המופרש מבלוטת הריח של אייל המושק בכדי לגרום למשיכה. אייל המושק נמצא בסכנת הכחדה וכיום מייצרים ניחוח דומה המופק במעבדה באופן סינטטי (הרעלים הריחניים).

מה מכיל בושם רגיל

ראשית, המון אלכוהול. ילד קטן שיבלע חלילה כפית אחת של בושם עלול להינזק מאוד. בבושם שילוב של שמנים אתריים טבעיים, ארומה, כימיקלים וממסים בבסיס של אלכוהול. חלק מהכימיקלים הנמצאים בבושם מוגדרים כפסולת מסוכנת.

ברשימת הכימיקלים בהם משתמשת תעשיית הבישום (הרעלים הריחניים) ישנם חומרים רעילים הגורמים לסרטן, למומים בעובר, להפרעות במערכת העצבים המרכזית, לגירויי עור ועוד. "חומרי הניחוח" הרשומים ברשימת הרכיבים אינם מפורטים ורובם מיוצרים מתוצרי נפט. במספר בשמים נמצאו חומרים שמשבשים פעילות הורמונלית, משבשים פעילות בלוטת התריס וגורמים לנזק לזרע.

חשוב לזכור

חומרים אותם אנו מתיזים או מורחים על עורנו נספגים דרכו ומגיעים למחזור הדם שלנו. דרך נוספת שבה מגיעים הכימיקלים למחזור הדם שלנו היא דרך שאיפתם, זו אחת הסיבות לכאבי הראש המופיעים לעתים בתגובה לריח סינתטי בסביבתנו (מטהר אוויר, בישום על אדם אחר ועוד). בנוסף מחקרים הראו כי בדם חבל הטבור של תינוקות בני יומם נמצאו מרכיבי בשמים.

אנחנו נטולי בישום כבר שנים וכך הכרנו אחד את השנייה, אני בטוחה שלריח הגוף הטבעי – לפרומונים – היה תפקיד בזיווג הזה. ההמלצה שלנו אליכם היא לנסות להפחית בישום סינתטי ולהכיר את ריח הגוף הטבעי והנעים שיש לכל אחד מאיתנו. כך גם תוכלו לשים לב אילו מזונות אתם צורכים שמשנים את ריח הגוף (לרוב מזונות מתובלים, חריפים, מזונות מהחי).

הקשר בין בשמים לסיפור הכרותם של מחברי מאמר זה

מאת מירית פורת לוי

רוקחת קונבציונלית וטבעית כעשור. בעלת 'לי-צ'י בריאות אורבנית'- בית לייעוץ, ליוויי וסדנאות לאורח חיים בריא ומוצרי רוקחות טבעיים.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים