כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

זיעה – היא לא דבר רע ויש לה תפקידים רבים

הזיעה מקררת את הגוף כאשר הטמפרטורה עולה כחלק ממנגנון ההומאוסתזיס (סביבה פנימית קבועה הנשמרת למרות ההשפעות החיצוניות) ובנוסף תורמת לסילוק פסולת ורעלים. פעילות גופנית או ישיבה בשמש לדוגמה יעודדו את מנגנון ההזעה. אצל עמים רבים היו נהוגות שיטות שונות לעידוד הזעה כדרך לטיהור- אמבטיות זיעה שהיו נהוגות באיורוודה, סאונה, בקתת הזעה, חמאם ועוד.

קיימות שני סוגים של בלוטות זיעה

סוג אחד שנמצא על כל הגוף, תפקיד בלוטות זיעה אלו הוא קירור הגוף. הסוג השני הוא זה שנמצא בבית השחי שלנו, בלוטות אלו אינן מושפעות מהעלאת טמפרטורה אלא דווקא מרגשות. לחץ נפשי יגרום לבלוטות אלו להפריש את החומר שהצטבר בהן. חיידקים מפרקים את החומר שהופרש מבלוטות אלו וכך נוצר הריח הלא נעים. מניסיוננו האישי, כשעוברים לתזונה טבעית לחלוטין ריח הגוף הלא נעים מתחלף בניחוח עדין, ממש כמו זה של תינוק.

חשוב לנו להסביר כיצד הוא עובד. ישנם כמה סוגי דאודורנטים בשוק:

דאודורנטים אנטי פרספירנט המכילים מלחי אלומיניום החוסמים את בלוטות הזיעה, את פעולתו הטבעית של הגוף להפריש את הזיעה. הרעלים שנמנעה יציאתם דרך הזעה מגיעים לבלוטות הלימפה השוכנות באותו אזור, תחת בית השחי. דלקות בזקיק השערה שבבית השחי הן דבר שכיח בשימוש תדיר בסוג דאודורנט זה. בנוסף, אלומיניום מצטבר בגופנו כתוצאה משימוש בדאודורנטים אלו (מחקרים לא הראו קשר ישיר לסרטן).

דאודורנטים מבשמים המכילים חומרים כימיים, בישום שנספגים דרך העור למחזור הדם.

רוב הדאודורנטים מגיעים בתרסיסים המכילים חומר הדף לתרסיסים, אלכוהול, פורמאלדהיד וחומרי בישום.

יש אלטרנטיבה טבעית

כיום קיימים בשוק דאודורנטים טבעיים. חשוב מאוד לקרוא את הרכיבים במוצר שמתהדר בהיותו טבעי מאחר וגם נפט מוגדר כטבעי. הדאודורנטים הטבעיים יותר יתבססו על סודה לשתייה, קורנפלור ושמנים טבעיים בלבד. סודה לשתייה אינה מונעת מהגוף לבצע את פעולתו הטבעית, הזעת הרעלים החוצה, אלא מנטרלת את הריח שנוצר מפירוק החיידקים. הקורנפלור סופח לחות לאחר שההזעה התרחשה והשמנים הטבעיים מרככים, נותנים ניחוח נעים, מרגיעים ועוד, כל שמן והתכונות הייחודיות לו.

מאת מירית פורת לוי

רוקחת קונבציונלית וטבעית כעשור. בעלת 'לי-צ'י בריאות אורבנית'- בית לייעוץ, ליוויי וסדנאות לאורח חיים בריא ומוצרי רוקחות טבעיים.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים