כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

מדוע חשוב לכבס בגדים חדשים

אם קרה לכם שקניתם בגד בחנות והוא מצע חן בעיניכם עד כדי כך שתהיתם אם להמשיך איתו מהחנות הלאה, הכתבה הזו היא בשבילכם. בין סיבי הבדים מהם הוכנו בגדנו מתחבאים להם חומרים רעילים ובמחקרים רבים נמצא קשר בינם לבין תגובות עור קשות.

הכל מתחיל בפס היצור

בראיונות עם בעלים ועובדים במפעלי הבדים בסין, המספקים סחורה להרבה חברות אופנה ורשתות מובילות, עולים ממצאים מדאיגים על הקשר בין חומרים רעילים המעורבים בתהליכי הפקה ויצור שגרתיים, לבין מחלות עור, אלרגיות ועוד תגובות העלולות להתעורר בקרב אלו מבינינו הקונים את הבגדים ולובשים אותם לפני שעברו כביסה או ניקוי ראשוניים.

חומרים מסוכנים

פורמלדהיד שרף ואזו-אנילין הם רק חלק מאלו המעורבים בתהליכי ההפקה במפעל. סוגי בדים סינטטיים שונים נצבעים בצבעי אזו-אנילין, העלולים לגרום לתגובות עור חמורות, גם בקרב אנשים בעלי עור רגיל ולא בעייתי, מדובר בחומר רעיל ודליק וספק אם הייתם מוכנים לשאת אותו על גופכם אם הייתם יודעים על קיומו בבגדים התלויים על הקולבים בחנויות. פורמלדהיד שרף הוא כימיקל אחר המעורב בתהליך הפקת הבד, הוא נועד למנוע קמטים ועובש עקב תנאי הסביבה והזמן הארוך שעוברים הבדים מרגע יציאתם מהמפעל ולאורך תהליך השיווק, הוא נקשר לגירויים בעור, אלרגיות ואף סרטן. בנוסף הבדים עוברים ריסוס בחומרים רעילים נוספים בכדי שישתלבו ללא בעיה ולא יתקעו לאורך המסלול דרך המכונות בפס היצור.

אתם לא הראשונים לגעת בבגד

ואם לא די בכל אלו, חשבו על כמות הידיים, הקיפולים והמדידות שעובר כל בגד לפני שהוא הגיע לארון שלכם, הרי אתם לא הראשונים למדוד את אותה הגופייה או את אותו המכנס. כדי למנוע השארות של שיערות, חיידקים ואף תאי עור מכל אלו שהתהלכו מול הראי בחנות עם הבגד שזה עתה קניתם, וודאו כי הבגד עובר הרתחה ואם הוא עדין אז כביסה ידנית או קרה תספיק.

ומה עם יתר מוצרי הטקסטיל

כמו כן לא רק המכנסיים, הגופיות והחולצות עוברים את אותם תהליכי הפקה כימיים, גם המגבות, הסדינים, פרטי ההלבשה התחתונה ויתר הבדים בביתנו מופקים בדרכים זהות, ולכן הכביסה הראשונה הנה בעלת חשיבות קריטית בכל הקשור לבית נקי מרעלים וחמרים העשויים לגרוע מהבריאות שלנו ושל משפחתנו.

מאת יומן בינס

אנחנו כאן כדי לספק לכם תוכן איכותי וייחודי. המטרה שלנו היא העלאת המודעות לאורך חיים יותר בריא ויותר נכון. ניתן לפנות אלינו בכל עניין דרך עמוד יצירת הקשר.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים