כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

מנקים- הכי כיף לצאת מהאמבטיה נקיים ורעננים

ההיגיינה האישית שלנו ושל משפחתנו חשובה לנו. היא תורמת רבות למניעת מחלות וזיהומים ובזכותה אנו מרגישים טוב בתחילתו של בוקר חדש או בסופו של יום ארוך. אך חשוב לדעת גם לא לעבור את הגבול. לחיידקים אותם אנו מסירים במקלחת היומית יש השפעה רעה על בריאותנו. אך שימוש מופרז מידי במים וסבון אלול לעשות את ההפך ולפעול לרעתנו.

האם יש דבר כזה יותר מידי סבון

כן! הסבון אינו מבדיל בין חיידק חיוני לחיידק "רע" ומסיר את כולם יחד. עם מקלחת אחת או יותר ביום אין כל בעיה והגוף יבנה את שכבת החיידקים המגנים עליו מעל פני העור וברקמות הריריות הממוקמות בפתחי גופנו (פה, אוזניים, נחיריים, עיניים, פתחי המין ופי הטבעת) אך כשאנו מפריזים בכמות המקלחות, שטיפות הידיים או ניקיון הפה אנו לא מאפשרים לגופנו לשחזור את כמות החיידקים האופטימלית ובכך מותירים אותו יותר חשוף לחיידקים רעים הקיימים בתוכנו ובאוויר סביבנו כל הזמן.

כמו בהכל- התשובה נמצאת באיזון

הפתרון הוא לשמור על איזון בהיגיינה האישית שלנו וגם אם קרה שליום אחד פסחנו על המקלחת אין פירוש הדבר שנחלה לאחר מכן, אלה רק נרגיש פחות נקיים. ואצל ילדים וילדות השמירה על סביבה סטרילית יתר על המידה היא אפילו עוד יותר חמורה מפני שהגוף שלהם עוד בונה את המערכת החיסונית שלו. ואם אתם כאלו המעדיפים תכשירים קונבנציונליים רגילים על פני אלו ללא הרכיבים הרעילים, אתם פוגעים אף יותר באוכלוסיית החיידקים בגופכם.

אם כבר התקלחתם ועדיין התעורר בכם צורך לנקות דברים אתם יכולים לנקות את כל הפינות בבית שאף אחד לא חושב עליהן והן חבויות מפנינו כמו ידיות של הדלתות ושל המקרר, מפסקים חשמליים, את מגן המסך של הפלאפון, מקלדת המחשב והעכבר. על כל אלו יש חיידקים שרק מחכים שינקו אותם.

מלכודת החיידקים שנמצאת בכל בית

דבר חשוב אחר שרבים מאתנו שוכחים לקחת אותו בחשבון בניסיונות להפוך את כל הבית לבית מרקחת הוא המגבות. הן משרתות אותנו עשרות פעמים ביום ואף אחד לא חושב להעלות על דעתו שהן הופכות לקרקע פוריה לחיידקים אם לא מחליפים אותן מעת לעת. עלינו להחליף את המגבת המלוכלכת באחת נקייה לפני שהיא מקבלת ריח לא נעים עקב החיידקים הרבים עליה.

הקפדה על נקיות נאות הוא חלק בלתי נפרד מחיינו אך דעו כי הקפדת יתר לא מוסיפה לנו דבר ואף ההפך.

מאת יומן בינס

אנחנו כאן כדי לספק לכם תוכן איכותי וייחודי. המטרה שלנו היא העלאת המודעות לאורך חיים יותר בריא ויותר נכון. ניתן לפנות אלינו בכל עניין דרך עמוד יצירת הקשר.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים