כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

עקיצת יתוש- תרופת חירום לעקיצות

כל כך הרבה חברות מוכרות לנו תכשירים להרחקת המעופפים הטורדניים וקיימים גם הרבה קרמים המתיימרים להקל על הגירוד במקרה וכבר נעקצנו. המבחר רב וכך גם המחירים ויעילות התכשיר אך חשוב שתדעו כי יש מספר דרכים יעילות לא פחות לטיפול בעקיצות והחומרים הדרושים לכך שוכבים בארון בכל בית ללא ידיעת הגרים בו. מדובר במסכות קוסמטיות המכילות חימר או בוץ וגם במשכות השיניים שלנו ואפילו הבוץ מהעדנית או אדמה רטובה מהחצר.

מדוע בוץ

אחת מהתכונות המדהימות של הבוץ היא היכולת שלו לספוג אליו רעלים וחומרים אחרים. בין היתר הוא יכול לשאוב מתוך העור גם את החומר שמחדירה היתושה בעת שהיא עוקצת אותנו. ובגלל שהחימר מכיל בתוכו בוץ פעיל מאוד האמור לספוח אליו רעלים ולכלוך מעור הפנים הוא יודע לקחת אליו את החומר המגרד תוך דקות. ועוד תרופת עקיצות יעילה היא משכת השיניים שלנו שכמה מסוגיה מכילות חימר בתוכן.

איך מטפלים

לאחר שהבחנו בעקיצה חדשה – ולפני שהתחלנו לגרד אותה – נמהר ונמרח נקודתית מסיכת חימר או משחת שיניים ובהעדר אלו נוכל למרוח בוץ לח או אדמה שהרטבנו מעט, החומר אותו בחרנו למרוח יחל לעשות את תפקידו תוך שניות ואנו נתחיל לחוש שהעור הולך והופך מגרד יותר ויותר ופרוש הדבר הוא שהרעל המגרד עושה דרכו החוצה דרך החור הזעיר שיצרה היתושה בעת העקיצה. לאחר דקות בודדות בהן נתאפק לא לגרד את העור תבוא סוף כל סוף ההקלה המיוחלת ונוכל לשטוף את העור.

חשוב שנמהר למרוח את החימר או את משכת השיניים או הבוץ מייד לאחר שהבחנו בעקיצה חדשה ונתאפק לא לגרד כלל עד סוף התהליך. כשהיתושה מחדירה את הרעל שלה אל עורנו הוא לא מאוד עמוק והחימר יוצא אותו בקלות אך אם נגרד את המקום המגורה פעולת הגירוד קדימה ואחורה תגרום לרעל להתפשט סביב ולהתרחק מן החור ממנו נכנס וממנו החימר אמור לשאובו החוצה.

עדיף לעמוד בפיתוי ולא לגרד ולתת לחימר לעשות את שלו מאשר לגרד וכך להמשיך ולהתעסק בעקיצה שעות ארוכות ולעיתים אף להפוך אותה לפצע מדמם ופתוח.

מאת יומן בינס

אנחנו כאן כדי לספק לכם תוכן איכותי וייחודי. המטרה שלנו היא העלאת המודעות לאורך חיים יותר בריא ויותר נכון. ניתן לפנות אלינו בכל עניין דרך עמוד יצירת הקשר.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים