כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

הורות טבעונית

לפני חודשים ספורים הפכנו להורים שמחים ומאושרים. כבר במהלך ההריון תהינו כיצד נעשה זאת בדרך הטובה והנכונה ביותר עבור התינוקת היקרה לנו מכל. הדרך התחילה במהלך חודשי ההריון, המחקר כיצד להזין את גופי הכי נכון עבור התפתחות העובר, על מה להקפיד כדי לא לצרוך תוספים, כמה לישון, כמה לעבוד, איך להתמודד עם דברים שמוציאים את הנפש מאיזון ועוד ועוד. ידענו שאחרי הלידה השאלות שיעלו והתמודדות תהינה מורכבות מעט יותר.

ככל שהתינוקת גדלה ומתפתחת כך ההתעניינות שלה בסביבה גדלה והרצון לעשות ולנסות כל דבר שהיא נתקלת בו. אנחנו כהורים רוצים לשמור על התינוקת שלנו ממה שאנחנו מאמינים שמזיק לה , להעביר את דרכנו ואמונתנו אבל לתת לה לנסות מהכול ולבחור את הדרך שלה. אבל איך עושים זאת נכון? איך נחשוף אותה למה שיש בבית של סבא וסבתא אבל אין אצלנו? איך ליבי יהיה שקט לשלוח אותה לגן שבו מחלקים ארטיקים כשחם? שבו בימי ההולדת יש שוקולדים וחטיפים ולא פירות וירקות? השאלות האלו צצות במוחי בכל מיני סיטואציות שאני נתקלת בהן. לדוגמה כשהלכנו לגינה עם העגלה לפני כמה ימים ראיתי ליד המכולת השכונתית מפגש של הורים עם אופניים וילדיהם, כולם שמחים ומאושרים והאווירה חברית ונעימה, אבל כל הילדים כולם זללו ארטיקים נוטפי חלב בצבעים זוהרים כאלו ואחרים..

הילדה שלי

אני חשבתי שהארטיק שהילדה שלי תכיר יהיה מנגו קפוא. תהיתי מה יהיה כשנגיע לשלב הזה. האם אעדיף להימנע ממפגשים חברתיים? האם הילדה שלי תהיה חריגה ותגיע לארוע עם פרי? רציתי מאוד פשוט לעצור לידם ובחביבות להציע שירכשו פרי במקום הארטיק, כל ילד והורה יבחרו פרי ויאכלו בהנאה גדולה! אם הם רק יקראו את האותיות הקטנטנות האלו של רכיבי המוצר שמתחבאות בין קפלי האריזה הם בטוח לא ירצו שהיקר להם מכל יכניס את זה לגופו העדין.

עלינו להגן על התינוקות שלנו כבר מגיל אפס

בתמימותנו, חשבנו שיש עוד זמן עד שנצטרך להתמודד עם שאלות כאלו ואז התנפצה הבועה. באחד הבקרים התעוררה הקטנטנה מוקדם מאוד וכדי לפרגן לבן זוגי החרוץ מעט יותר שעות שינה נדדנו שתינו לסלון לבוקר של שירים וריקודים. הפעלתי את המחשב (אין לנו טלויזיה) והחלטתי לגוון- הפעם לא נשים שירים שאמא אוהבת, הפעם שירי ילדים!

הפעלתי את הרשימה הראשונה שעלתה מהחיפוש והתחלנו לרקוד. פתאום ראיתי מול עיניי לצלילי "אדון שוקו", על מסך המחשב קרטוני שוקו צועדים בגינה שכולה סוכריות, ארטיקים ומרשמלו! שיר אחר שיר שמעתי מסרים שכילדה לא שמתי לב אליהם- "איזה יום שמח לי יום, שוקולד בולע כל היום" ו- "שבת בבוקר יום יפה, אמא שותה המון קפה" וכמובן- "…בבוקר נוסע בערב הוא שב, מוביל הוא מתנובה ביצים וחלב". השיא היה כשעל המסך הילך לו אפרוח קטנטן והתישב לאכול כמילות השיר: "גבינה, ביצה, גם קציצה, ירק וגם פרי, אפרוח בעל כוח, חזק וגם בריא".

הורות טבעונית נכונה

הורות טבעונית נכונה- פתאום הבנתי שההתמודדות היא כבר מעכשיו, מגיל הינקות. אלו המסרים סביבנו בכול רגע נתון. אנחנו סוללים את הדרך שלנו כל הזמן ועיקר הדרך הוא הסברה סביבתית. להעביר את המסר לסביבה הקרובה שלנו וגם הרחוקה ולהתחיל את השינוי. אנחנו ניקח את הילדה שלנו לגינה עם פרי ולא ניתן לה לרגע להרגיש שונה, להפך- נגרום לשינוי. נביא מספיק פירות לשאר הילדים ולאט לאט  גם הם יביאו פירות. פרי זה פשוט טעים! עם הסביבה הקרובה שלנו זה כבר עובד וכולם הרבה יותר נהנים משולחן טבעוני ובריא בארוחות המשפחתיות, מפירות לדרך כשיוצאים לטיולים ומקטיף ביום שמשי יפה במקום "על האש" בפארק. כשאנחנו נותנים דוגמה אישית טובה זה פשוט עושה חשק לסביבה.

את הילדה שלנו בחרנו לגדל בדרך שלנו, דרך שנבחנת על ידינו ללא הפסקה ומלווה בהמון חקירה, קריאה וניסיונות. זה לא פשוט אבל גם לא מסובך בכלל. הכלל הכי חשוב בתהליך (אך בחלט לא היחידי) הוא להקשיב לליבך ולתינוק- ביחד תדעו הכי טוב מה נכון עבורו/ה.

מאת מירית פורת לוי

רוקחת קונבציונלית וטבעית כעשור. בעלת 'לי-צ'י בריאות אורבנית'- בית לייעוץ, ליוויי וסדנאות לאורח חיים בריא ומוצרי רוקחות טבעיים.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים