כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

השמנה גברית- 5 טיפים איך להיפטר מהכרס

השמנה גברית מתרחשת בסביבות גיל ה-40 שלכם, פתאום אחרי שכל החיים הייתם רזים למרות שאכלתם מה שרציתם ולמרות שלא התאמנתם פתאום צמחה לה כרס. גם כאשר מבנה הגוף שלכם עדיין רזה עשויה להופיע כרס.

השמנה גברית- נפוצה יותר משאתם חושבים

ראשית, חשוב שתדעו- השמנה גברית שכיחה אצל 44% מהגברים. מהשמנה בטנית תופיעה לרוב רק אחרי גיל 35 ואולי זה מפריע לכם מבחינה אסטטית ואתם מרגישים לא בנוח אבל חשוב שתבינו את הסכנות ששומן בטני מביא איתו ותנקטו צעדים למניעה/טיפול עוד השבוע!

שומן בטני

שומן בטני הוא מסוכן! בניגוד לשומן התת-עורי שאנו רגילים לראות בגוף שלנו (במיוחד אצל נשים- ירכיים, ידיים, גב ובטן) שומן בטני (שומן ויסצרלי) זו רקמת שומן תוך בטנית העוטפת את האיברים והיא הרבה יותר מסוכנת משומן תת עורי ואפילו משומנים בדם (טריגליצרדים).

מכיוון שהשומן הבטני עוטף את האיברים הפנימיים הוא מיד מעלה סיכון להתקפי לב, סכרת סוג 2, סרטנים שונים, לחץ דם גבוה ומוות מוקדם. מבחינה חיצונית מה שאתם רואים זו כרס שפתאום גדלה אבל מה שקורה לגוף שלכם בפנים לא יעלם גם אם כל יום תעשו 300 כפיפות בטן. מה שקורה בפנים מצריך שינוי הרגלים ואימוץ אורח חיים בריא.

5 טיפים לטיפול:

  1. מבחינה חיצונית מה שאתם רואים זו כרס שפתאום גדלה אבל מה שקורה לגוף שלכם בפנים לא יעלם גם אם כל יום תעשו 300 כפיפות בטן. מה שקורה בפנים מצריך שינוי הרגלים ואימוץ אורח חיים בריא
  2. הורידו אלכוהול – אלוכוהל בכללי ובירה במיוחד נמצאו כתורמים ישירים לשומן בטני
  3. הורידו כל מאכל עם שומן טראנס – מחקרים הראו ששומן טראנס מאוחסן בבטן. שומן טראנס נמצא בפיצה, המבורגר, צ'יפס, מאפים, גלידה או כל דבר מצופה ו/או מטוגן
  4. בצעו פעילות אירובית – הליכה, ריצה, שחיה, אופניים, ריקודים או כל דבר שגורם לך לקום לזוז ולהזיע. פעילות אירובית עוזרת לשרוף שומן, מורידה רמות סוכר, מורידה לחץ דם ועוזרת ליצור גירעון קלורי שיעזור לכם לרדת במשקל
  5. בצעו אימון כוח – 2-3 פעמים בשבוע תוסיפו גם אימון התנגדות, זה יעזור לכם לשרוף יותר שומן במנוחה, ימנע כאבי גב ויעזור עם הגרעון הקלורי שאתם מנסים להשיג על מנת לרדת במשקל

ללא טיפול, המצב צפוי להחמיר לאורך זמן. זה חלק מתהליך ההתבגרות של ההורמונים שמשתנים עם הגיל וכתוצאה מכך תתחילו לאגור יותר שומן ובמיוחד בבטן. לכן, אם אתם מתחת לגיל 30 תוכלו למנוע את הבעיה  בעזרת הטיפים שרשמתי למעלה. במידה ואתם כבר מתחילים לחוות את השינוי אז כנראה שאתם כבר מתחילים  מתחילים להרגיש את הכרס. אתם יכולים לטפל בזה בעזרת הטיפים שהוזכרו למעלה!

בהצלחה!

מאת דנה גת

מאמנת כושר רמת מומחה מטעם Can fit pro, מאמנת MMA, מאמנת TRX, מדריכת פילאטיס, מומחית לירידה במשקל וסטודנטית לנטורפתיה במכללת רידמן. דנה ירדה 30 קילו והתאהבה בספורט תוך כדאי. התשוקה שלה בחיים זה להעביר הלאה את ההנאה שלה מספורט והיא מאמינה שכל מסע גדול מתחיל בצעד קטן.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים