כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

מה הקשר בין אלכוהול, אתנול, אגו וצירופי מזון

אתנול שהוא תערובת אורגנית ממשפחת אלכוהול שהיא אחת ממשפחות הפשע הכי מדוברות ומפורסמות בעולם, נוצר כתוצאה מתהליך תסיסה שנגרם אצל חלק מהחיידקים והפטריות האנארוביים. בתהליך התסיסה הגלוקוז הופך לפירובט, בתהליך הגליקוליזה הפירובט מחומצן ע"י הקואנזים NADH2 והופך לאתנול.

פרודה (מולקולה) של אתנול נכנסת למחזור הדם במהירות דרך מערכת העיכול (על קיבה ריקה), משם לעבר רקמות הגוף כמעט באין מפריע. אתנול נכנס בקלות לנוזלים שברקמת המוח, משנה את התנהגותם ורגישותם של תאי העצב במוח עצמו. התקשורת בין תאי העצב ע"י נוירוטרנסמיטורים (כימיקלים) מופרעת ומשתבשת כאשר אתנול חודר אל תאי העצב, משנה את הצורה בה תאי העצב קולטים את השדרים.

השפעות האתנול על המוח

ההשפעות שיש לאתנול על התפקוד המוחי מזכירות לי את הסיבות בגללן הפסקתי לשתות אלכוהול לפני כמה שנים. בעברי השתמשתי בסם הפסיכואקטיבי הזה כדי לשחרר עכבות (גם מיניות) ו"חיזוק" הביטחון העצמי הנמוך שלי. אתנול בנוסף גורם גם לאיטיות מחשבה ולרוגע. במוח הקטן גורם סם זה לירידה קיצונית בתנועה המוטורית ולתחושה נעימה בגוף. ובמערכת הלימבית אתנול גורם להקצנת רגשות עד איבוד שליטה, ירידה בזיכרון ונטייה לאלימות. שתייה מופרזת של אלכוהול משפיעה בהדרגה על תפקודי המוח הבלתי רצוניים כמו נשימה מואטת, טמפרטורת הגוף יורדת, בהמשך יתכנו גם איבוד הכרה, תרדמת ואפילו מוות.

האגו והאלכוהול הם חברים

האגו שלנו מתעורר בקלות אחרי צריכת אלכוהול מכיוון שהאגו נמשך לכל מה שאלכוהול מציע. האגו רוצה להקצין רגשות ולהיות בדרמה, הוא רוצה תחושה נעימה בגוף מצד אחד ומצד שני גם נוטה לאלימות. האגו לא יגיד לא לשתייה חריפה כי זה לא "גברי" או שהתחושה של הביטחון העצמי המזויף חסרה לו. האגו מחפש את הבגידה, את השקר את גירוי היתר, מחפש תחושה של בריחה משגרה משעממת. אלכוהול עוזר לאגו להתבטא ולהתחזק והאגו עוזר לנו לצרוך עוד אלכוהול כדי שהגלגל ימשיך יום אחרי יום והבונוס הוא, שלא נזכור מה עשינו בליל אמש.

מערכת העיכול שלנו בנויה לאכול מזון שלם ולבד. על פי גישת צירופי המזון כאשר אין פירוק אנזימתי של פחמימות מסיבות שונות כמו אכילת יתר, אכילה של פחמימות מורכבות עם חלבון מרוכז, אכילת פרי אחרי ארוחה כבדה ועוד, נוצרת תסיסה של פחמימות מפירוק חיידקי. בשונה מפירוק אנזימתי, הגוף לא משתמש בתוצר זה ליצירת אנרגייה. תסיסה זו גורמת לגזים ולהרגשת נפיחות במערכת העיכול וכך יוצרת אלכוהול במערכת. אני לא בטוח שאלכוהול מסוג זה גורם לבאזז כמו ממשקה אלכוהולי מרוכז…

לסיכום

אתנול הוא סם פסיכואקטיבי מסוג מדכא, מרדים ומרגיע. כשמתמכרים אליו הוא עלול לגרום לשחמת הכבד, צהבת, איבוד ראייה, התנוונות שרירי הלב, איבוד תחושה באיברים שונים, רעידות, אולקוס, הזיות, פסיכוזות מסוגים שונים, פגיעה בשרירים ועוד. לא מומלץ לנשים בהריון בכלל. סם זה מסוכן מאד ופוגע גם בצורה עקיפה דרך תאונות דרכים, אלימות בתוך המשפחה ומחוץ לה. אונס ונדליזם וקריוקי ב 1:00 בלילה.

נמצא גם ב- חומרי חיטוי, מטהרי אויר, בשמים ומי גילוח, צבעי קירות, דבק אפוקסי, דבק גומי ודבק מהיר.

מאת יובל לוי פורת

מלווה לאורח חיים בריא, מומחה לגזירת שיער בשיטה הטבעית, בעלים ב 'UV The Vegan Barber'- מספרה אקולוגית טבעונית ומייסד 'לי-צ'י - בריאות אורבנית'.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים