כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר

קטגוריה: אקולוגיה

אקולוגיה

כתבות, סיקורים וחדשות על המתרחש בתחומי איכות הסביבה ומידע רלוונטי על החשיבות האקולוגית שבאורח חיים המבוסס על תזונה צמחית, מקומית, שאינה ארוזה או מעובדת. בנוסף ניתן לקרוא בלשונית זו מידע אודות קנייה נבונה ללא אגירת פסולת, טיפול נכון בפסולת במרחב הביתי, העירוני והגלובלי. בקטגוריה זו תוכלו למצוא מידע רלוונטי אודות מחזור, חומרים מסוכנים, המצב בעולם ועוד..

מתוך ויקיפדיה

המונח אקולוגיה (תורת הסביבה) הוצע על ידי ארנסט הקל בשנת 1866. האקולוגים חוקרים את בית הגידול על כל היבטיו: מצד אחד את התכונות הפיזיות של בית הגידול: האקלים (משקעים, טמפרטורה, רוחות ולחות), הקרקע, המים, האור, החמצן והמינרלים. אלו הם גורמים א-ביוטיים, כלומר הגורמים שאינם אורגניזמים חיים. מצד שני עוסקים האקולוגים בגורמים הביוטיים שהם כלל האורגניזמים החיים בבית הגידול. בשפת היומיום, משתמשים לעיתים קרובות במונח "אקולוגיה" ונגזרותיו במשמעות של הסביבה הטבעית, איכות הסביבה או שמירת איכות הסביבה.

  הנדסה גנטית- איך זה מזיק לנו ומסכן אותנו

  הנדסה גנטית- תעשיית ההנדסה הגנטית מבטיחה לנו שהנדסה גנטית משפרת את המזון; שהיא טבעית ובטוחה ואין ראיות לנזק; שהיא מפחיתה שימוש בחומרי הדברה שהיא מניבה..

  תעשיית הדבש- הדבורים לא יספרו לכם את זה

  תעשיית הדבש- בכל שנה לקראת החגים יש עלייה במחירי הדבש, בכל זאת - שנה מתוקה לא? עם זאת, מעטים היודעים על הנזקים שמוצרים אלו מסבים לבריאותנו ולבריאות הסביבה..

  כישלון המאבקים האקולוגיים- מי מרוויח מהם?

  כישלון המאבקים האקולוגיים- מי מרוויח מהם? כדור הארץ נעשה פחות ופחות מותאם לחיי אדם, מבחינת ההרכב הכימי של האוויר, המים, האדמה והמזון, וזו הסיבה העיקרית..

  הפלרה- כל מה שצריך לדעת על הפלרת מי השתייה

  הפלרה- רובנו שמענו כבר על ההפלרה של המים, על ההחלטה של שרת הבריאות הקודמת להפסיק אותה וההחלטה של השר החדש (בלחץ חברת קולגייט והחברות המזהמות)..

  אמוניה, נעים להכיר

  אמוניה- נקראת גם נשדור או אומונייק ובנוסחתה הכימית NH3. בטבע הראשוני שלה האמוניה נראית ידידותית למדי, בתחום הביולוגיה משמשת כחומר בסיס ליצירת נוקלאוטידים..

  דוגמא אישית

  דוגמא אישית- כל אדם מהווה דוגמא אישית במובן כזה או אחר. ברוב הזמן אנשים אינם מודעים לכך שהתנהגותם יכולה להשפיע בעוצמה רבה יותר מאשר דיבור..

  מחזור ושימוש חוזר

  מחזור ושימוש חוזר, איך למצוא תועלת בדברים שאנחנו משליכים לאשפה כול יום! שימוש נכון יאפשר לנו לייצר מוצרים שימושיים, ייחודיים, יעילים, יפים ובעלות נמוכה..

  חירייה- בטבע אין כזה דבר חירייה

  חירייה- אין באמת פח אליו נזרקים דברים. על המסע שה-פסולת שלנו עוברת לאחר שהיא נאספת מפח האשפה שלנו והחסרונות הרבים בדרך הקיימת בה אנו מטפלים בפסולת..

  האם הקבלן הבונה את ביתכם מכיר את הבניה הירוקה

  בניה ירוקה- בעולם בו מבנים הם בין הגורמים המשפיעים ביותר, בניה ירוקה עוזרת לצמצם את ההשפעה השלילית של מבנים על הסביבה ועל בריאות האנשים המאכלסים אותם..

  מקורות מים נקיים זה בידיים שלנו

  מים נקיים- לאורך ההיסטוריה התיישבו בני האדם בסמוך למקורות מים ורתמו משאב יקר זה לתועלתם: אם בשאיבה לצרכי שתייה ורחצה, השקיית שדות וגידולים ובתקופות מאוחרות..