כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר

קטגוריה: הגיינה וטיפוח

הגיינה וטיפוח

הגיינה טבעית היא למעשה פילוסופיית הבריאות ואורך החיים הטבעי. לתזונה זו יתרונות רבים והיא מעודדת אכילת תפריט רואו (Raw Food). אחת התפיסות של שיטת ההגיינה הטבעית היא שכאשר אדם חי את חייו בהרמוניה עם צרכים הפיזיולוגיים אז הבריאות בלתי נמנעת.

מתוך ויקיפדיה

היגיינה היא שמירה על הניקיון מההיבט הבריאותי והרפואי. מקור המילה הוא בשמה של אלת הבריאות במיתולוגיה היוונית, היגיאה (מקבילתה במיתולוגיה הרומית נקראת סאלוס). שמירה על היגיינה הכרחית למניעת מחלות רבות. למרות שעניין זה מובן כיום מאליו, בעבר היה המצב שונה; המודעות לחשיבות ההיגיינה התחזקה בצורה משמעותית בסוף המאה ה-19, עת זיהו חוקרים (בהם איגנץ זמלווייס, לואי פסטר וג'וזף ליסטר) את הקשר שבין מיקרואורגניזמים ומחלות.

  נשירת שיער- סיבות ומניעה

  נשירת שיער- המשפט המנחם ביותר ששמעתי בעיסוקי, כספר עם שיערות ראשם של גברים הוא: "אם השיער היה כל-כך חשוב הוא לא היה גדל על הישבן". כמובן שהמילים האלו יוצאות..

  הבראה- להבין איזה תהליכים רצויים ואיזה גורעים

  הבראה ברפואה המערבית- באנציקלופדיה הרפואית הערך "מחלות כרוניות" מוגדר ברפואה כ"מחלות שאינן ניתנות לריפוי". על פי עיקרון זה, כל אדם ש"סומן" כחולה לא יוכל..

  הרעלים הריחניים

  הרעלים הריחניים - בישום הגוף הפך להיות כה נפוץ עד שרובנו כבר לא מכירים את ריח הגוף הטבעי שלנו ואף מחשיבים אותו כריח "לא נעים" או לא אסתטי..

  אמוניה, נעים להכיר

  אמוניה- נקראת גם נשדור או אומונייק ובנוסחתה הכימית NH3. בטבע הראשוני שלה האמוניה נראית ידידותית למדי, בתחום הביולוגיה משמשת כחומר בסיס ליצירת נוקלאוטידים..

  הפורמלדהיד- זהירות

  פורמלדהיד (ch2o) הידוע גם כ- מתָנָל (Methanal) הוא גז רעיל בעל ריח חריף וצורב. הפורמלין מופק באופן עקרוני על ידי חמצון אדי מתנול ומיוצר בתעשייה הכימית..

  זיעה- מותר להרים ידיים

  זיעה - מותר להרים ידיים - הזיעה מקררת את הגוף כאשר הטמפרטורה עולה כחלק ממנגנון ההומאוסתזיס (סביבה פנימית קבועה הנשמרת) ובנוסף תורמת לסילוק פסולת ורעלים..

  אבקת כביסה – מזיקה יותר מהלכלוך אותו היא מסירה

  אבקת כביסה - הבגדים שמכסים את גופינו מרבית שעות היום ספוגים ברעלים של אבקת הכביסה ומרכך הכביסה. מניסיוני הרב בבית המרקחת ראיתי לא מעט מקרים של פריחות, גירוד..

  אבוקדו- הוא אוהב קור ואנחנו אוהבים אותו

  אבוקדו מצויין לבריאותנו ולבריאות העור שלנו ואותנו הוא משמש רבות במטבח הביתי וברקיחות שונות לעור. אבוקדו מכיל שומן ממקור צמחי ולכן אינו מכיל כולסטרול..

  מדוע חשוב לכבס בגדים חדשים טרם השימוש בהם

  מדוע חשוב לכבס בגדים חדשים טרם השימוש בהם- אם קרה לכם שקניתם בגד בחנות והוא מצע חן בעיניכם עד כדי שתהיתם אם להמשיך איתו מהחנות הלאה, הכתבה הזו היא בשבילכם..

  מנקים את שמו הטוב של הלכלוך

  מנקים את שמו הטוב של הלכלוך - הגיינה וטיפוח - ההיגיינה האישית שלנו ושל משפחתנו חשובה לנו. היא תורמת רבות למניעת מחלות וזיהומים ובזכותה אנו מרגישים טוב..