כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר

קטגוריה: תזונה נכונה

תזונה נכונה

מאמרים ומדריכים לאורח חיים נכון, טבעוני ובריא. מידע אודות התועלות והסכנות שבחומרי מזון ומוצרים אליהם אנו חשופים בכל רגע ורגע בשגרה. הסברים על חשיבות צירופי המזון, זמני עיכול שונים וארוחות מאוזנות. חיזוק וקידום תזונה המבוססת על תפריט צמחי נא ולא מעובד כגון: פירות, ירקות, שורשים, עלים, אגוזים וזרעים ללא כל צורך בתרופות, תוספי מזון או עזרים אחרים.

מתוך ויקיפדיה

דיאטה חסרה, עודפת או לא מאוזנת יכולה לגרום להשלכות שליליות על הבריאות, דבר שעלול להתפתח למחלות כמו מחלת לב כלילית, השמנה, דלדול עצם, או צפדינה, כמו גם לבעיות פסיכולוגיות והתנהגותיות. בנוסף, בליעה של חומרים רעילים (כמו עופרת, כספית, PCB או דיוקסינים), יכולה לגרום להרעלה ולתוצאות קטלניות, כתלות במינון. ניתן למנוע או לשפר את הטיפול במחלות נפוצות רבות כמו גם בתסמינים שלהן, באמצעות תזונה טובה יותר. מדע התזונה מנסה להבין איך ומדוע היבטים מסוימים של דיאטה משפיעים על הבריאות.

  השמנה גברית- 5 טיפים איך להיפטר מהכרס

  השמנה גברית מתרחשת בסביבות גיל ה-40 שלכם, פתאום אחרי שכל החיים הייתם רזים למרות שאכלתם מה שרציתם ולמרות שלא התאמנתם פתאום צמחה לה כרס. מבנה הגוף שלכם....

  סטרס- התמודדות עם סטרס

  סטרס זה המגפה של המאה ה-21 ורוב המחלות מקושרות אליה בצורה ישירה או עקיפה, בין אם זה מחלות מטבוליות כגון השמנה, לחץ דם וסכרת או מחלות גנטיות שמתפרצות....

  רואו פוד – שאלות ותשובות

  רואו פוד- שאלות ותשובות - רבים מסתקרנים לגבי תזונת הרואו פוד ובכלל לגבי התזונה הטבעית אך חוששים לעשות את הצעד הראשון. הצעד הראשון תמיד מפחיד כיוון שהוא הצעד..

  רואו פוד- הנבטת קטניות, זרעים, גרעינים

  רואו פוד- הנבטת קטניות, זרעים, גרעינים- איך להנביט? בניגוד למיתוס שהנבטה היא תהליך מסובך הדורש זמן ומכשירי הנבטה מיוחדים, מדובר בתהליך פשוט הדורש השקעה של..

  קרייבינג- מניין הוא נובע

  תשוקה או חשק למשהו באופן פתאומי ובלתי מוסבר. באותו רגע אנחנו לא מבינים מאיפה החשק הזה הגיע אבל יש לו סיבה. הכתבה הזו מדבר על קרייבינג למזון..

  ארוחת חג טבעונית וכשרה

  ארוחת חג טבעונית וכשרה- אז הגעתם עד לנקודה בה אתם מרוצים מהתזונה שלכם וממה שאתם אוכלים. אבל אז הגיע פסח ואתו 10 מכות מצריים לצד כמה מכות תזונתיות אחרות..

  גלוטן- מסוכן כמו שהוא טעים

  גלוטן הוא חלבון המצוי בדגנים. בחיטה 90% מהחלבון הוא גלוטן. הגלוטן הוא מקטע חלבוני המורכב משני סוגים עיקריים של חלבון: גליאדינים וגלוטנינים. הגליאדינים..

  יציאות- על הקשר בין מה שנכנס למה שיוצא

  יציאות- אנחנו ממהרים ללכת ולערוך בדיקות דם כאשר אנו חשים ברע. ואכן, בדיקת דם היא אינדיקטור חשוב בעזרתו אנו מגלים חוסרים תזונתיים, אבחן מחלות מסוימות ולעתים..

  תת תזונה- במה היא שונה מתת משקל

  תת תזונה- כיום מחלות עקב תזונה לקויה נמצאות בראש רשימת הסיבות למוות. שבץ, מחלות לב וכלי דם וסרטן- אלו הם המחלות הנפוצות ביותר כיום, אשר גורמות לתמותה רחבה..

  אלצהיימר- אורח חיים שגוי ולא גזרה משמיים

  אלצהיימר- אורח חיים שגוי ולא גזרה משמיים - על הקשר בין תזונה לדמנציה ולאלצהיימר שאלו כל אדם מה היה לוקח עימו ברגע שתתרחש שריפה בביתו או כל אסון שמצריך אותו..