כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

אבוקדו- כולנו אוהבים

כל עונות השנה נפלאות ובכל עונה מה שמייחד אותה. בחורף, האבוקדו הוא הכוכב! כשאני רואה אותו על שולחנות הפירות והירקות, ירקרק מבריק או מחוספס, האושר שממלא אותי קשה לתיאור.

האבוקדו מצויין לבריאותנו ולבריאות העור שלנו ואותנו הוא משמש רבות במטבח הביתי וברקיחות שונות לעור. האבוקדו מכיל שומן ממקור צמחי ולכן אינו מכיל כולסטרול,שומן זה ברובו מורכב מחומצות שומן חד בלתי רוויות וכמות קטנה יחסית של חומצות שומן רב בלתי רוויות. באבוקדו יש יותר אשלגן מבבננות והוא מאוד עשיר בסיבים. בנוסף, האבוקדו עשיר בויטמינים מסיסי שומן: K, A ו- E ובויטמינים מסיסי מים: B6 ו- C. שמן אבוקדו עשיר בויטמינים ובחומצות שומן חיוניות, בעל יכולת חדירה דרך נקבוביות העור ולכן מעולה לעור הפנים למניעת קמטים, כשמן הזנה לעור יבש. שמן האבוקדו משפיע לטובה על חלבון הקולגן ועל רקמת החיבור ולכן מגמיש את העור. בנוסף, משמש להזנה לשיער יבש ופגום ולחיזוק שורשי השיער.

מסכה לפנים

פשוט לקלף אבוקדו לקערה ולמעוך עם מזלג עד שאין יותר גושים גדולים. את תוכן האבוקדו המעוך למרוח על הפנים כך שיהיו מכוסות אבוקדו (פרט לעיניים עליהן אני ממליצה להניח פרוסות מלפפונים קרירות ונעימות), לעצום את העיניים ולנוח רבע שעה. לאחר מכן להסיר את המסכה בעדינות ועם מטלית לחה לנקות את השאריות. מגע ומראה העור יהיו נפלאים.

גם תינוקות אוהבים אותו

בימיו הראשונים של התינוק אני לא ממליצה לקלח עם סבון כלל, גם לא סבון טבעי. עורו של התינוק כה עדין ורך ומים בהחלט עושים את העבודה. לעיתים, מצטברים על הקרקפת שומנים או מעין קילופים קלים באזור צמיחת השיער. ההמלצה שלי היא לקחת אבוקדו, לחצות ובזמן המקלחת להחליק בעדינות את פנים האבוקדו על הקרקפת של התינוק, כך שאתם אוחזים בקליפת האבוקדו ו"בשר" האבוקדו מתחכך ברכות על הקרקפת. לאחר מכן לשטוף במים.

וכמובן, יש לא מעט מתכונים עם אבוקדו אך המוצלח ביותר בעיניי הוא לחצות את האבוקדו,להוציא את הגלעין, אפשר להוסיף כמה טיפות לימון ולאכול פשוט ככה עם כפית! אבוקדו מכיל כמות שומן גבוהה ולכן מומלץ להגביל צריכתו. זהירות יתרה בחולי כבד ו\או מרה.

מאת מירית פורת לוי

רוקחת קונבציונלית וטבעית כעשור. בעלת 'לי-צ'י בריאות אורבנית'- בית לייעוץ, ליוויי וסדנאות לאורח חיים בריא ומוצרי רוקחות טבעיים.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים