כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

כוחה של התזונה

התזונה הטבעית יכולה לשנות את החיים של הילדים שלנו. ומנגד, התזונה המערבית המודרנית כוללת בשר, חלב, ביצים, מזונות מעובדים, חטיפים וממתקים. ילדים כיום חשופים בעיקר למזון שקונים אותו ארוז בשקיות ומגיע מהמפעל בואו נתחיל עם ארוחת בוקר. היא לרוב כוללת קורנפלקס עם סוכר וחומרים משמרים. מתספים את הקורנפלקס בוויטמינים סינתטיים ואנו ההורים בטוחים שעכשיו הילדים שלנו מקבלים את הטוב ביותר לו הם ראויים.

נמשיך עם ארוחת עשר. היא לרוב כוללת כריך מלחם לבן (ואף מלא) או לחמנייה עם ממרח שוקולד או חומוס תעשייתי. בארוחת הצהריים בצהרונים אוכלים אורז לבן או פסטה עם שניצל מטוגן או בולונז. וגם אם מגיעים הביתה לאכול צהריים וההורים לא נמצאים הרבה מאוד ילדים בוחרים במנה חמה, שניצל קפוא וצ'יפסים מהמקפיא.

בוחרים בבריאות- אורח החיים שלנו עמוס מאוד, התרחקנו מהטבע, התרחקנו ממה שנועדנו לאכול.

אוכל מהיר

מאוד נוח לאכול אוכל מהיר וזמין ישירות מהמקפיא. אוכל שמספק לנו מענה רגשי ואמור לספק גם מענה פיזי. אוכל שמרגיש כמו פיצוי. זהו אוכל ממכר. קשה שלא לאהוב אותו. יש בו בדיוק את החומרים הנכונים שיגרמו לנו ולילדים שלנו לאהוב את המזון הזה.

נוסיף לכך את הפרסומות בערוצי התקשורת. בין אם זה בטלוויזיה ובאינטרנט ובין אם זה בעיתונים ובמגזינים. כן, גם אלו המיועדים להגביר את המודעות לבריאות. הפרסומות כתובות היטב, המפורסמים מצולמים, החיים נראים טובים ושמחים והמוצר שמופיע בפרסומת ממש נדרש לנו בכדי שגם חיינו יהיו כאלו.

גם אם אנו לא רוצים שהפרסומות ישפיעו על הבחירות שלנו, לרוב הן כן משפיעות. זה נכנס לתת מודע וברגע שאנו נכנסים לסופר (עם או בלי הילדים) לרוב נבחר את המוצרים הללו.

אבל (ויש אבל ענק)

האוכל הזה דל בכל רכיב תזונה אפשרי. אין זו הייתה כוונת המשורר כאן על כדור הארץ שלנו. לשמחתנו התברכנו במדינה מערבית עם שפע של גידולים שונים ומגוונים היכולים לספק את כל הצרכים התזונתיים שלנו. הגוף דורש מאיתנו ויטמינים ומינרלים, חומצות אמינו (חלבונים), גלוקוז (פחמימות) וחומצות שומן (שומנים). כל אלו נמצאים באוכל אשר גדל באדמה ולא מיוצר במפעל. כל אלו נמצאים במזונות שלנו לפני שהם הפכו להיות משהו אחר לחלוטין ואין הם דומים יותר למקור ממנו נוצרו. כל אלו נמצאים במזונות אשר אין להם שקית ורשימת רכיבים, אין להם תוספים מלאכותיים, חומרי טעם וצבע וחומרים משמרים.

כיום

כיום ילדים רבים נמצאים בתת תזונה. אין הכוונה היא לתת משקל אלא למצב בו התאים רעבים. הם זועקים לוויטמינים ומינרלים, לסוכר זמין ומהיר, לחלבון איכותי ולשומן לא מחומצן ומעובד. הילדים שלנו הם הדבר החשוב לנו ביותר וכמעט כולנו אני מניחה רוצים לתת להם את התנאים הטובים ביותר שאפשר בכדי שיגדלו להיות בריאים, חזקים, חדי מחשבה, אוהבים את החיים ושמחים כמובן.

אולי מרגיש שהתזונה המערבית המודרנית מספקת את כל אלו אך זה רק למראית עין. לאורך זמן מאגרי הגוף מתדלדלים עד אשר הגוף זועק הצילו. ישנם כאלו עם יותר מזל והם מרגישים את התופעות רק כאנשים בוגרים אך ישנם כאלו שהתופעות לא מאחרות לבוא.

בוחרים בבריאות

אני מזמינה אתכם להיכנס למטבח ולבדוק שנית, איזה מזון יש אצלכם בבית ומה הילדים שלכם אוכלים לאורך היום. אני מזמינה אתכם להתחיל להכניס את מה שהגוף באמת אוהב ורוצה לקבל. הוא רוצה פירות וירקות, שורשים וקטניות, תפוחי אדמה ובטטה. החליפו ארוחה אחת ביום באוכל טרי וחי שגדל האדמה או על העץ. הכינו סלט פירות, סלט ירקות, תבשילים נפלאים. יש כל כך הרבה דברים טעימים ובריאים שאפשר לאכול והגוף שלכם ושל הילדים יודה על כך. אף פעם לא מאוחר מידי להתחיל לעשות הכרות עם המזון אותו באמת נועדנו לאכול. מזונות שיתנו לגוף את כל מה שהוא דורש.

מאת מורן בר לב

מומחית לבעיות הורמונאליות, בעיות פיריון, בלוטת התריס, פרקים, ומעבר לטבעונות בשיטת ההיגיינה הטבעית. ומחברת הספר 'תזונא משנה בריאות'

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים