כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

דרך הריפוי העתיקה ביותר – ניקוי פנימי

כל מכונה מתוכננת היטב – בין אם מדובר במכונת כביסה, תנור, מדיח כלים או מכונית – תכיל גם פרוטוקול לניקוי עצמי: סט של פונקציות המשתמשות ביכולות המכשיר עצמו על מנת להסיר שאריות לכלוך או קורוזיה, ללא שימוש באמצעים חיצוניים.

גוף האדם, כאחת המכונות המשוכללות ביותר בעולם המכילה אינספור בוכנות, כורים גרעינים זעירים לייצור עצמי של אנרגיה, עדשות, מעבדות כימיות זעירות ועוד מיליוני תפקודים, מציג חכמה אינסופית בשימוש בפונקציות העומדות לרשותו לניקוי עצמי: החל מתאי דם לבנים הבולעים פתוגנים, דרך סיבים תזונתיים המברישים את דפנות המעיים וכלה בתאי דם אדומים המנקים פלאק שהצטבר בדפנות העורקים והורידים.

בלה

דרך הריפוי הכי עתיקה- פונקציות הניקוי המובנות הללו עובדות באופן רציף על מנת לאפשר תפקוד תקין של איברי הגוף והמערכות השונות, אך כמו שאר המערכות בגוף – דורשות אנרגיה זמינה וכל עוד אנו מספקים לגוף אנרגיה מספקת (אוכל מזין, אור שמש, מנוחה מספקת…) המכונה תשמור על ניקיונה.

אך כאשר אנו מכלים את מלאי האנרגיה שלנו – עבודה מסביב לשעון, באוכל שאינו מזין את הגוף, באורח חיים הכולל לחץ נפשי גבוה – אותם "פועלי ניקיון" מפסיקים לקבל את המשכורת היומית ויוצאים לשביתה… לאט לאט, פלאק מתחיל להצטבר בדפנות העורקים, פסולת מצטברת בעיקולי המעיים, אבנים מתחילות להתגבש בדרכי המרה ורעלנים נאגרים בשכבות שומן כדי למנוע פגיעה נוספת ברקמות ותאים. בשלב הזה אנו מתחילים לסבול מתסמינים של אי נוחות, עייפות מצטברת וכאבים.

צום רפואי ארוך תחת ליווי ומעקב

צום רפואי הוא אחד הכלים החשובים שלנו להפוך תהליך זה: הוא מאפשר למערכת העיכול, מ"בזבזניות האנרגיה" הבולטות בגוף האדם לנוח ובכך אותה אנרגיה שנדרשה עד כה לעיכול מתפנה כעת לכל פעולות הניקיון השונות.

צום רפואי ממושך (ממספר ימים ועד שבועות ארוכים) מתועד עוד מתחילת ימי הרפואה: כאשר הרופאים היוונים היפוקרטוס וגלינוס מתארים חולים שהחלימו לגמרי לאחר שהושארו להתבודדות בטבע עם מים בלבד – פרקטיקה שבה משתמשים עד היום בהנחיות לצום לפני ניתוח על מנת לאפשר ריפוי והתאוששות יעילים יותר, ושהוכח ככלי יעיל כבר בתחילת המאה בריפוי דלקות מפרקים כרוניות, מחלות בדרכי הנשימה, מחלות עור קשות ועוד.

השפעות הצום

בניגוד לתענית, הצום אינו כרוך בסבל והצמים לתקופות ארוכות מתארים תחושות של קלילות, בהירות וחדות מחשבה, חיבור עמוק עם רגשותיהם והפחתה ברמות הכאב (במקרים של פציעה/מחלה קשה).

על מנת להפיק את המירב מהצום, כדאי להיעזר במלווה צומות מנוסה ולהעדיף לקיימו במקום שקט ונקי, ללא גירויים חיצונים חזקים (ריחות חריפים, רעש של מכוניות ומכשירי חשמל) וכן להימצא במנוחה פיזית ומנטלית – כדי לאפשר לאותה אנרגיה זמינה להיות מתועלת לניקוי עמוק של תאים ורקמות.

הדרך הנכונה לסיים צום

את הצום מסיימים כאשר הגוף מוכן לכך – בהדרגה ובפרוטוקול מסודר הכולל אכילה של מאכלים קלים לעיכול כמו פירות וירקות, באיטיות ובמרווחים קבועים של זמנים – על מנת למנוע אכילת יתר ועומס רב על מערכת העיכול שהיתה עד כה במנוחה.עדויות רבות מצביעות על שיפור הספיגה לאחר צומות ארוכים, תחושה ברורה יותר של שובע ורעב ועלייה ברמות ספירת דם, מינרלים וויטימינים.

אפשר לצום לפרקי זמן קצרים

גם צומות קצרים – של יום או יומיים – מאפשרים מנוחה למערכת העיכול וכדאי לאפשר לעצמנו הפסקה מועילה זו לפחות מספר פעמים בשנה – על מנת לאפשר למערכת לאתחל את עצמה.

הצום הוא כלי זול וזמין, טבעי לנו ולכל היצורים החיים ומאפשר לנו לרפא את עצמנו בצורה המהירה והיעילה ביותר – על פי עיקרון אי-ההתערבות של הבריאות הטבעית: לרתום את החכמה האינסופית שטבועה בגוף האדם כדי לחזור ולשוב ל-"factory mode" של גוף האדם.

מאת יאיר גת

יועץ בריאות טבעית ואיכות סביבה ומלווה בתהליכי הבראה והעצמה אישית. מומחה לשינוי הרגלים ושחרור דפוסי חשיבה מעכבים, טיפול במחלות כרוניות, מטבוליות ובהפרעות בדרכי העיכול.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים