כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

האגוז שלא מפסיק להפתיע

את האגוז קוקוס הכרתי כילדה בעיקר כממתק הורדרד המתוק להחריד שאחריו צריך לשתות 2 כוסות מים להחזיר את התחושה הטבעית לחך. בטיולנו להודו נחשפנו לקוקוס אחר, קוקוס שנקטף ישירות מהעץ על ידי איש הודי חביב שאצלו התארחנו. בכל פעם שקצת כאבה לי הבטן או הרגשתי חולשה לקח אותו בחור את המצ'טה וחזר כעבור כמה דקות עם קוקוס טרי מהעץ והנחה אותי לשתות את כל נוזל הקוקוס המתקתק.

נדהמתי מתחושת החיוניות שמילאה אותי אחרי שתיית נוזל הקוקוס וכך ניזונו במשך שהייתנו אצל אותו בחור מקוקוס על שלל מטעמיו- נוזל הקוקוס אחרי רחצה בים, פנים הקוקוס הרך כממתק מפנק ופנים הקוקוס הקשה בארוחת הערב. כשהמשכנו בטיולנו לדרום הודו גילינו במדינת קרלה מלא שימושים בקוקוס! מטבלים, תבשילים, קינוחים, תכשירים לשיער, תכשירים לעור ועוד. רק אחרי שנים גילינו שמשמעות שמה של מדינת קרלה הוא בעצם עץ קוקוס בשפתם.

עץ הקוקוס מניב 75-80 אגוזי קוקוס בשנה ובאזורים בהם הוא גדל משתמשים בכל חלקיו לצורכי החיים השונים, החל מנוזל הקוקוס העשיר שנמצא בפרי לשתייה ועד לגזע העץ לבנייה ואף לסיבי קליפת האגוז כחומר בערה.

חלקי הקוקוס

נוזל הקוקוס הנמצא בתוך אגוז הקוקוס הוא נוזל סטרילי עד לפתיחת הקוקוס והוא נחשב למזין מאוד עקב תכולתו העשירה בחלבונים, סוכר, ויטמינים, מינרלים ואנטיאוקסידנטים. למעשה, הוא מספק מאזן אלקטרוליטים לגוף ולכן שתייתו בעת הטיול גרמה לתחושה החיונית שכה זכורה לי לטובה. שכבת הג'לי הנותרת לאחר שתיית נוזל הקוקוס באגוזי קוקוס שלא הבשילו לגמרי משמשת בתרבויות מסוימות כמסיכת פנים ומעשירה את העור בלחות מדהימה וטבעית לחלוטין.

בשר הקוקוס מכיל יותר חלבונים ופחות סוכר מבננה ותפוח עץ למשל ובנוסף ויטמיני C וויטמיני B שונים ורבים, ברזל, אבץ, מגנזיום, אשלגן וסידן. קליפת אגוז הקוקוס החומה משמשת אותנו בבית כקעריות לפירות וסלטים- ניתן לשטוף לאחר מכן ולהשתמש שוב ושוב. הסיבים העוטפים את קליפת הקוקוס הקשה משמשים כחומר בערה מאחר והם נדלקים בקלות. ישנם שימושים בעלי הקוקוס לקליעת מוצרים שונים, בשורשי הקוקוס ליצירת תרופות ואפילו דיו!

שמן הקוקוס

שמן הקוקוס מכיל חומצות שומן MCT שהן בעצם טריגליצרידים בעלי שרשראות בינוניות. חומצות שומן אלו לא נפוצות כלל ומצויות בחלב אם ובשמן שמפיקים מגזע דקל. חומצות שומן בעלות שרשראות ארוכות מצויות בשפע במזון לא טבעי והן אלו שמצטברות בתאים, בכלי הדם ויוצרות סתימות בשונה מחומצות השומן המצויות בקוקוס. MCT  מסיסות במידה מסוימת גם במים ולכן הגוף יכול לפרקן ביתר קלות.

שמן הקוקוס מכיל חומצה לאורית וחומצה קפרילית בריכוזים גבוהים שידועות כנוגדות חיידקים, וירוסים ופטריות. חומצה לאורית נמצאת גם היא בחלב אם . האזורים מסוימים משתמשים בשמן קוקוס לניקוי מעיים, לפטריות ולזיהומים ואגינליים, להרפס. שמן הקוקוס מחזק את שורשי השיער, מעניק לחות לעור ואף הגנה מסוימת מהשמש.

אצלנו בבית

אנחנו בבית משתדלים לצרוך מזון בצורתו הטבעית ולכן פחות משתמשים בשמנים למאכל אלא אוכלים את פנים אגוז הקוקוס הבשל או שותים ואוכלים את הג'לי של אגוז הקוקוס הצעיר. גם צריכה זו של קוקוס אינה על בסיס יומי מאחר וקוקוס לא גדל באזורנו ואנו מאמינים שהדבר הנכון לגופנו הוא לצרוך את מה שגדל בסביבתנו ובעונה המסוימת. אז כרגע הקוקוס הוא מעין ממתק שנצרך כשאנו נתקלים בו בארועים מיוחדים. כשנטייל באזורים טרופיים נחזור לאכול קוקוס כל יום.

בשמן הקוקוס אנו כן משתמשים לשימושים חיצוניים – מכינים איתו סבונים לגוף מאחר והוא מעניק לחות וגם מקציף נהדר, סבונים לשיער ולקרקפת עקב התכונות המעולות לחיזוק שורשי השערה, שמנים לעור הגוף והפנים, משחות וקרמים לשימושים שונים, שמנים לשיער ולזקן ועוד ועוד.

את שבבי הקוקוס ניתן להוסיף לכדורי פירות יבשים, לקינוחי raw מצוינים ואפילו ניתן להכין מהם חלב קוקוס לארועים חגיגיים במיוחד – שבבי קוקוס ומים בבלנדר ולסנן לאחר מכן – והכי כיף בעיניי זה להגיש פירות/ירקות עם קוקוס בתוך קערה העשויה מקליפת האגוז שלא מפסיק להפתיע.

מאת מירית פורת לוי

רוקחת קונבציונלית וטבעית כעשור. בעלת 'לי-צ'י בריאות אורבנית'- בית לייעוץ, ליוויי וסדנאות לאורח חיים בריא ומוצרי רוקחות טבעיים.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים