כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

השפעות המלח- הגוף משתוקק למאכלים מלוחים אך הרופא הפחיד אותנו מהשפעות המלח

לכולנו קורה לעתים שמתחשק לנו מאכל מלוח. אבל אנו זוכרים שהרופא אמר שהרבה מלח הוא לא דבר בריא ויכול לגרום בין היתר ללחץ דם גבוה ולספוח אליו את הנוזלים בגופנו ולעודד התייבשות (השפעות המלח על הגוף). אם מלח כל כך לא בריא מדוע קורה לנו לעתים שאנו משתוקקים כל כך לדבר מאכל מלוח?

ובכן הגוף לא משקר לנו. הוא אכן יודע בדיוק מה הוא צריך וכשהוא מבקש מאיתנו מלח הוא מתכוון בין היתר לרכיבים חיוניים הנקראים אלקטרוליטים. את המינרל הנמצא במלח אותו רובנו מכירים הוא הנתרן והוא אכן לא בריא במינונים גבוהים. אך המלח מכיל עוד קשת שלמה של מינרלים חשובים הנקראת "קורט" בה תוכלו למצוא את האשלגן והאבץ והבורון וכו. הבעיה היא לא הדרישה של הגוף למלח, אפילו אצל בעלי חיים אחרים הצורך במלח קיים, במדינות קרות בעונת החורף עולה מספר תאונות הדרכים בין מכוניות לצבאים ואיילים בדרכים בין עירוניות ובין יערות, הסיבה לכך היא שהרשויות המקומיות מפזרות מלח בשולי הכבישים על מנת לייבש את השלג ולמנוע ממנו להגיע לנתיבים ולהגביר את סכנת ההחלקה, חיות הבר מריחות את המלח ממרחק ובאות לאוכלו מתוך אותו הצורך הפיזיולוגי במינרלים.

הבעיה אינה במלח אלה בתהליך עיבודו

הבעיה החלה שחברות גדולות בעולם החלו לקחת את מלח הים ולזקק אותו עד שמלבד המליחות לא ישאר בו כלום. בתהליך העיבוד המלח מאבד כמעט את כל המינרלים החיונים פרט לנתרן והופך מיסוד מינרלי לתבלין בעל מליחות גבוה מאוד ובעל השפעות מזיקות על גופנו.

בפעם הבאה שמתחשק לכם בייגלה או מאכל מלוח אחר זכרו שאולי זה משום שהגוף מאותת לכם כי מאגרי המינרלים שלו הידללו ועליכם למלא אותם ובמקום להכין ארוחה רוויית מלח ותיבול או לצרוך מזון מעובד הכינו סלט ירקות גדול עם הרבה חסה רעננה ובקום רוטב המכיל שומן ותיבול רב תוכלו לטחון עלים ירוקים כמו פטרוזיליה או סלרי עם עוד ירקות והוסיפו לסלט בנדיבות. גבעולי הסלרי מכילים כמות מלח נדיבה באופן מאוזן ובצורתו הבריאה, לאלו בנינו שתזונתם מבוססת אך ורק על פירות וירקות חיים יש חיך עדינה והם חשים בטעמים טוב יותר מאנשים אחרים שתזונתם מכילה מזון מבושל, מתובל או מעובד והם וכשהם אוכלים את גבעולי הסלרי הם חשים את טעמו המלוח באופן מובהק. בכל ארוחה המורכבת מירקות ועלים ירוקים אתם מכניסים לגופכם כמות מספקת של מינרלים, סיבים החיוניים לעיכול ולניקוי, כלורופיל וכו'.

ככל שתבססו את רוב התפריט על תזונה צמחית חיה ולא מעובדת תוכלו להיות רגועים שאתם מקבלים את כל החומרים אליהם אתם זקוקים ובכך תשמרו על בריאות תקינה ולא תתנו קרקע פוריה למחלות ונגיפים לשגשג בגופכם. השפעות המלח על הגוף רבות.

מאת יומן בינס

אנחנו כאן כדי לספק לכם תוכן איכותי וייחודי. המטרה שלנו היא העלאת המודעות לאורך חיים יותר בריא ויותר נכון. ניתן לפנות אלינו בכל עניין דרך עמוד יצירת הקשר.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים