כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

על הכלורופיל

"כלורופיל" מילה גדולה שרובנו ניתקל בה לפחות פעם אחת ולא ממש ברור על מה מדובר. מי מכם ראה אותו במדפי חנויות התוספים השונים, מי מכם שמע עליו מנטורופתים או תזונאים שממליצים על צריכתו ומי מכם זוכר את השם "כלורופיל" משיעורי ביולוגיה.

המילה מזכירה כלור אך לכלורופיל אין כל קשר ליסוד הכלור. כלורופיל נגזר מיוונית ופירושו כלורוס=ירוק , פילון=עלה. הכלורופיל הוא פיגמנט ירוק הנמצא בעלים, אצות וחיידקים מסוימים. כלורופיל משמש גם כצבע מאכל ירוק וסימונו E140. תפקידו לא מסתיים רק בהקניית צבע כמובן, אחרת איך זכה לתשומת הלב הרבה אותה קיבל…

תפקיד הכלורופיל

כדי להבין את תפקידו של הכלורופיל חשוב שנכיר ונבין תהליך המתרחש בטבע, תהליך הפוטוסינתזה- הטמעת אור. בתהליך הפוטוסינתזה מיוצרות מולקולות גלוקוז וחמצן ממולקולות מים ופחמן דו חמצני בעזרת אנרגיית האור. מולקולת מים מתפרקת בעזרת אנרגיית האור, וביחד עם מולקולות פחמן דו חמצני הופכת לגלוקוז (חד- סוכר) תוך פליטת חמצן.

תהליך הפוטוסינתזה הוא המקור לחידוש החמצן שבאוויר. כל התהליך המופלא הזה מתחיל כשפוטון פוגע במולקולת כלורופיל. ישנם 5 סוגי מולקולות כלורופיל כשכל סוג קולט אורך גל אור אחר. תהליך הפוטוסינתזה מאפשר לצמחים להתקיים ולצמוח ע"י יצור פחמימות מאנרגיית השמש. מהפחמימות האלו הצמח בונה את חלקיו השונים וביניהם עוד עלים שיפיקו עוד פחמימות. הצמח גדל ומצמיח עוד עלים לשם המשך התהליך. אצה בשם כלורלה היא הצמח שמבצע הכי הרבה פוטוסינתזה ככל הידוע לאדם.

כלורופיל וחמצן

אחרי הבנת תפקידו החשוב של הכלורופיל בתהליך הפוטוסינתזה ניתן להבין שהכלורופיל מכיל הרבה חמצן ולכן מאוד יעיל גם לגופינו. כלורופיל דומה במבנה שלו להמוגלובין בדם בעורקנו המוליך את החמצן לתאים. ההבדל בין שניהם הוא האטום במרכז המולקולה- בהמוגלובין ישנו אטום ברזל ואילו בכלורופיל אטום מגנזיום.

מחקרים מדעיים רבים מעידים על יתרונות הכלורופיל לגופינו. הוא תומך ביצירת סביבה בסיסית, מסייע בהובלת חמצן בדם, מעלה רמות המוגלובין, מוריד את חומציות מערכת העיכול ומסייע בריפוי כיבים פפטיים, אנטיאוקסידנט ועל כן מנטרל רדיקלים חופשיים, מסייע במניעת סרטן, מנטרל ריחות גוף לא נעימים, מסלק רעלים אותם אנו צורכים בעישון לדוגמה או ביתר מקורות, מזרז ריפוי פצעים, משפר ראייה ועוד יתרונות רבים וטובים.

איך ניתן לצרוך כלורופיל

כלורופיל מצוי בשפע סביבנו! הוא נמצא בעלים הירוקים בכמות גדולה וגם בירקות ירוקים בכמות נמוכה יותר- שמיר, בזיליקום, פטרוזיליה, סלרי, כוסברה, נענע, רוקט, חסה, עלי תרד, מנגולד, חובזה ועוד עלים רבים מכילים כלורופיל וניתן לשלבם במטבח באופן יומיומי. מי מכם שמתקשה בצריכה יומיומית של עלים ירוקים יכול לשלבם בשייקים טעימים, אחד השייקים האהובים בביתנו הוא שילוב של בננה, תמר וחסה או לעתים גם סלרי (למי שאוהב את טעמו).

כלורופיל בהריון

בתקופת ההריון על בתי תמרה, הקפדתי על צריכה יומית של עלים ירוקים- פטרוזיליה טרייה לצד מנת הטחינה האהובה עלי, אבוקדו ולצידו בצל ירוק ומלפפון טרי, מדי פעם שייק מתוק שבו שילבתי עלי חסה טריים. בדיקות הדם שביצעתי לקראת סיום ההריון העידו כי רמת ההמוגלובין בדמי היתה גבוהה יותר מלפני תחילת ההריון (וכמובן שבטווח התקין).

בנוסף הירקות והעלים הירוקים מכילים כמויות גדולות של ויטמינים ומינרלים נחוצים לגופינו. לדוגמה ויטמין K חשוב מאוד לקרישת הדם, לכן הייתה עבורי חשיבות גדולה עוד יותר בחודשי ההריון האחרונים לצריכת עלים ירוקים העשירים בויטמין K. מחסור בויטמין זה עלול לגרום לדימומים פנימיים ביילוד (במיוחד אחרי לידה "קשה"). דוגמה אחרת היא חומצה פולית (סוג של ויטמין מקבוצה B) צריכתו חשובה בתחילת ההריון ובמהלכו להתפתחות מערכת עצבית תקינה בעובר. חומצה פולית נמצאת בחסה וירקות אחרים.

צריכת ירקות ירוקים חשובה לא רק בהריון ולא רק לנשים, היא חשובה כחלק מתזונה בריאה ומאוזנת ופרט ליתרונות הכלורופיל ישנם אינספור יתרונות נוספים ובריאים לכולנו.

מאת מירית פורת לוי

רוקחת קונבציונלית וטבעית כעשור. בעלת 'לי-צ'י בריאות אורבנית'- בית לייעוץ, ליוויי וסדנאות לאורח חיים בריא ומוצרי רוקחות טבעיים.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים