כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

לימון

תועלות רבות ללימון הוא אחד מפירות ההדר השימושיים ביותר אצלי במטבח: הוא מרענן את מי השתייה לאורחים, התבלין האולטימטיבי (ובדרך הכלל היחיד) בסלט של הערב וגם "מקפיץ" טעמים בגלידות הבננה או המנגו בקיץ. אפשר גם לסחוט כמות גדולה של לימונים (כשהמחירים בשוק זולים) ולהקפיא בתבניות קרח, וכך הכנתם קוביות לימוניות נהדרות בהן אפשר להשתמש כדי לצנן משקאות.

גם לקליפה תועלת רבה

אבל לפני שאתם משליכים את השאריות לפח הקומפוסט, האם ידעתם שגם לקליפת הלימון שימושים מועילים? בראש ובראשונה, אפשר להשתמש בגרידת הלימון למגוון מאכלים (מסלטים טריים ועד קינוחים מפוארים).

חומר ניקוי יעיל וריחני

את הקליפות ניתן להרתיח במים למשך 20 דקות עד שהחומצה האתרית הנמצאת באופן טבעי בקליפות משתחררת לתוך המים, לתת לתערובת להצטנן ויש לכם חומר ניקוי רב תכליתי לניקוי משטחים ורצפות. סיימתם להרתיח? טחנו את הקליפות המורתחות במעבד מזון ויש לכם סבון כלים טבעי (!). שימו לב לשמור את הנוזל וכן את התערובת הטחונה עד שבועיים במקרר כדי שלא ירקבו וכל פעם להוציא מהמקרר את הכמות הדרושה לכם לניקיון.

ניקוי כלים ועוד

בקליפות הטריות אפשר גם להשתמש בתור סקוץ' לניקוי הכיורים והשיש בבית – רק שאין צורך בחומר נוסף או בסבון: פשוט הצמידו את הקליפה למשטח ושפשפו – החומציות שבלימון מסירה לכלוך באופן טבעי ומספקת ריח לימוני נעים במטבח ובשירותים. לא לשכוח להעביר מעט מים בתום הניקיון (אחרת הסוכר שבלימון עלול למשוך נמלים).

לימון- יש לו יותר שימושים משחשבתם

אז כשהחיים נותנים לכם לימונים, השתמשו בהם בתבונה.

מאת יאיר גת

יועץ בריאות טבעית ואיכות סביבה ומלווה בתהליכי הבראה והעצמה אישית. מומחה לשינוי הרגלים ושחרור דפוסי חשיבה מעכבים, טיפול במחלות כרוניות, מטבוליות ובהפרעות בדרכי העיכול.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים