כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

קפאין והשפעותיו

למינרלים חשיבות עליונה באורח החיים הבריא והם חלק בלתי נפרד בשמירה על תפקודן השוטף של מערכות גופנו. הם נמצאים בירקות, בפירות, בעלים, בדגנים וקטניות וזרעים וחשוב לצרוך מהם כמויות מספקות מידי יום. אך חשוב לדעת כי גם אחרי אכילת ארוחה מלאת מינרלים קיימים גורמים העלולים לפגוע בקליטתם במערכת העיקול. גורם מוכר ובעייתי הוא הקפה. הוא נתפס אצל רובנו כמשקה מעורר, ממריץ ואף בריא ועוזר לנהגים להישאר ערניים בעת נסיעה לילית תחת עייפות. אך הגיע הזמן לקרוא לו בשמו; הקפה מכיל קפאין והקפאין אינו מזון כי אם סם. כמובן שאם אתם חייבים לעלות על ההגה ולנהוג תחת עייפות במקרה חירום אז מומלץ לעצור בדרך ובאופן חריג ולשתות כוס אספרסו מאשר להסתכן בנהיגה תחת עייפות ובכך לסכן את חייכם. אך בבוקר ובמהלך היום אין זה מנהג ראוי ובטח שלא בריא להכניס את הקפאין אל מחזור הדם שלנו. לגוף שפה משלו והכללים ברורים, ישנם מזונות בונים ומזינים וישנם רעלים, והקפאין הוא רעל.

מה קורה לגוף שלנו כשאנו צורכים קפאין

הקפאין מרחיב את מחסום ה B.B.B במוח – Blood Brain Barrier שהוא מסננת צפופה המונעת ממולקולות מסוימות להיכנס ממחזור הדם אל הנוזל המוחי/שידרתי ולגרום בין היתר להפרעות בהולכה העצבית ולמחלות חיסון עצמי כגון טרשת נפוצה, הרחבת המסננת המגנה הזו אף משאירה את המוח יותר חשוף למתכות כבדות ועוד חומרים העלולים לגרום נזק. הקפאין גם ידוע כמרחיב כליות ובכך מזרז מתן שתן. ושתייתו עם או אחרי ארוחה המכילה ירקות או פירות פוגעת בספיגה של הרבה ומינרלים ורכבים חיוניים אחרים. למינרלים, שלא כמו הויטמינים, קשה להיטמע במערכת העיקול ולא פעם הם מתחרים בינם על איזורי קליטה במעי. מה שהופך גם את ארוחות הבוקר המסורתיות בבתי הקפה למלכודות משום שהן מסתיימות בכוס הפוך/אספרסו/אמריקנו/קפה שחור.

הגמילה מקפאין קשה אך שווה את החיים בלעדיו

כל שינוי מנהג ישן או שינוי תזונתי כרוך בוויתור על מנהג מוכר ששרת אותנו לאורך זמן לא מבוטל והפך להיות חלק מחיינו. וכשמדובר בסם כדוגמת הקפאין לרבים תהיה זו גמילה של ממש, אך חשוב לזכור שזהו עוד צעד חשוב למען שיפור בריאותנו ושמשבוע לשבוע הדם יתנקה דרך הכבד והכליות וכך גם המוח והשגרה תהפוך קלה יותר ויותר ללא הסם, גם במקרים בהם מדובר באנשים העובדים במקצועות כמו אבטחה מסביב לשעון או נהגי משאית ואוטובוס שבתפקידם אין מקום לאי ערנות והם צורכים מספר רב של כוסות קפה ביממה, עם ההתמדה יבואו התוצאות ותקופת הביניים הזו שווה את חוסר התלות של הגוף בחומר מעורר חיצוני ובכך תתרום עוד לדרך שלנו לשיפור בריאותנו.

מאת יומן בינס

אנחנו כאן כדי לספק לכם תוכן איכותי וייחודי. המטרה שלנו היא העלאת המודעות לאורך חיים יותר בריא ויותר נכון. ניתן לפנות אלינו בכל עניין דרך עמוד יצירת הקשר.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים