כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

אובדי עצות בבחירת מצרכי בריאות

מוצאים אם עצמכם אבודים בבוקר מול המקרר לפני היציאה לעבודה או לבית הספר? מציידים את ילדיכם או את בני הזוג ב- "חטיפי בריאות" מעובדים וממכרים? רובינו לא מודעים לכך, אך חלק מארוחות הבוקר הסטנדרטיות שהתרגלנו לצרוך הן ממתקים בפני עצמן: דגני בוקר ממותקים עם חלב, כריכים מלחם לבן עם שוקולד, גבינות שמנות, בשרים מעובדים וביצים הנם מזונות התורמים להשמנת יתר ומעלים את הסיכון לחלות במחלות לב, סוכרת, יתר לחץ דם והפרעות בדרכי העיכול.

אז מה הפיתרון

כדי להתמודד עם הבעיה יש צורך אמיתי להצטייד במזון עשיר שיספק את צרכי הגוף שלנו ובעיקר ירקות ופירות טריים המספקים לנו אנרגיה, סיבים תזונתיים ושפע של מינרלים וויטמינים. כדאי תמיד שתהיינה בבית קופסאות רב פעמיות נוחות ולמלא אותן ירקת חתוכים או פירות בשלים כשאנחנו או הילדים יוצאים מהבית וכך גם נחסוך כסף על נשנושים מחוץ לבית וגם נבטיח הזנה ראויה לגופינו.

לא לפחד למתוח ביקורת

גם בבית הספר וגם במשרד נדרשת עבודה חינוכית רחבה ויש להירתם ולהתייחס לבעיה כמגיפה לכל דבר. כמו שבחלק מבתי הספר אוסרים על הכנסת חטיפים וממתקים לכתלי בית המתחם ובחלק מהגנים ההורים דואגים שלא להכין מזון מזיק למסיבות ואירועים, כך גם ראוי לעודד את העובדים ההורים והמורים להעשיר עצמם בידע ובכלים הנכונים על הקשר שבין תזונה ובריאות ילדיהם, לדאוג ולדרוש מנות בריאות וטריות בקפטריות ולמנוע הכנסת מזון רעיל ומזיק לכיתות הלימוד ובמטבחון המשרדי. כמו כן על המורים המנהלים וההורים לתת דוגמה אישית חיובית ולעודד אוירה תומכת בריאות כאורח חיים.

מאת יאיר גת

יועץ בריאות טבעית ואיכות סביבה ומלווה בתהליכי הבראה והעצמה אישית. מומחה לשינוי הרגלים ושחרור דפוסי חשיבה מעכבים, טיפול במחלות כרוניות, מטבוליות ובהפרעות בדרכי העיכול.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים