כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

תהליך הכנת המזון המעובד

נאמר רבות על התועלת באכילת מזון צמחי חי. מזון שלא חומם מעל ל-47 מעלות צלזיוס נחשב למזון שערכיו התזונתיים נשמרים כמעט באופן מלא. מזון אשר מחייה את הגוף והנפש. מזון שמערכת העיכול שלנו מעדיפה לצרוך על פני כל שאר האפשרויות האחרות. מזון זמין ומגוון שקל ללעוס אותו, קל להכנה וגם קל להשגה. מזון שמושך את האף להריח ולקבל מידע על בשלות המזון, מזון שמושך את העיניים בצבעים חזקים כדי להעביר לנו את המסר להתקרב ולגעת, למשש ולנגוס ביס מלא בנוזלים וטעמים מדהימים.

הריחות המוכרים

למרות מפגן האיכויות שיש למזון צמחי חי להציע לי, מזון מבושל, עם מלא תבלינים ואדי ריחות של תבשילים מסורתיים, יוצרים בי זיכרון ורצון לאכול אפילו יותר מזון מבושל ממזון חי. בכל פעם שאפגוש בריחות הללו אני אפגוש גם במלחמה הפנימית שמתרחשת בתוכי. מלחמה של האגו לקבל את האהבה של סבתא דרך המזון שהיא נותנת, נגד המודעות שעומדת מעל ואומרת שאפשר להגיד "לא" גם לסבתא.

תמיד אני יוצא מהמצבים האלו בשיחות עידוד לעצמי ש"עשיתי טוב לסבתא, ולי זה טעים", או "אוכל מבושל זה לא כזה נורא, אפילו יצחק בן אורי נותן מתכונים של מזון מבושל". אז נכון שאפשר לצמצם נזקים למינימום בעזרת בישול נכון של מרכיבים איכותיים ואכילה מועטה, אבל אם אתם מבשלים ולא מעוניינים להפסיק אז אולי כדאי שתכירו את האח הצעיר של פחמן דו חמצני והוא "פחמן חד חמצני".

היכן המצא הפחמן החד חמצני

בחיפושי אחר סוגי הרעלות שקיימות בתוך הבית מצאתי שפחמן חד חמצני הוא תוצר לוואי מסוכן של בערת גז טבעי. גז טבעי, על בסיס נפט (ללא ריח), מטבעו מכיל בנזין שידוע כחומר מסרטן אשר למזלנו נהרס בעת הבערה. לצורך אזהרה מדליפה הוסף לגז ריח חריף אותו נוכל לזהות ולהתקשר לחברת הגז שמספקת לנו שירות. הוועדה האמריקאית לבטיחות מוצרי צריכה מצאה שכל שנה בארצות הברית מאות אנשים סיימו את חייהם מהרעלה של פחמן חד חמצני ואלפים נוספים סבלו וסובלים מסחרחורות, בחילה ועוויתות.

איזה מן חומר הוא הפחמן החד חמצני

פחמן חד חמצני (carbon monoxide- co) ידוע גם בשמו "הרוצח השקט", הוא כימיקל רעיל אשר מונע חמצן מהמוח והגוף. לא ניתן לראותו או להריחו, הוא עלול להתקיים בחיבור עם כימיקלים נוספים בעלי ריח ולא ניתן להבחין בקיומו. להרעלת co יש דמיון רב בתסמינים לשפעת, הרעלת מזון ומחלות נוספות עם תסמינים זהים. אם יש תסמינים של ישנוניות, כאבי ראש, עצבנות, קושי בריכוז, נזלת, עור אדמדם, סחרחורות, בלבול ואי התמצאות, רפלקסים לא תקינים, ראייה מטושטשת, אלו הם התסמינים הראשונים של הפגיעה.

במידה וההרעלה תחריף עקב חשיפה לריכוזים גבוהים, הנפגע מההרעלה יסבול מהקאות ובחילות, קוצר נשימה ועוויתות עד איבוד הכרה ומוות. אנשים בעלי כושר ספיגה נמוך של חמצן, או הסובלים ממחלות בהן קיים קושי בהעברת החמצן כמו אסטמה, נפחת או מחלות לב יהיו בסיכון גבוה יותר להיפגע גם מריכוז נמוך של פחמן חד חמצני. כנ"ל גם תינוקות ונשים הרות ולכן חשוב להבין את תהליך הכנת המזון המעובד.

ואם אין לי כיריים הפועלות על גז בבית

גז בערה טבעי הוא לא המקור היחיד להפצת פחמן חד-חמצני ובישול מזון על כיריים מגז הוא לא השד היחיד שעלול לפגוע בנו. הכימיקל משתחרר גם בבערת עץ לבישול וחימום ומשריפת נפט, גם בנרות ריחניים, עשן טבק, פליטות רכבים/גנרטורים וממכשירים שעובדים על בסיס גז / נפט כמו תנורי חימום לחדרים, תנורי חימום תלויים, מערכות חימום מרכזיות ואפילו במייבשי כביסה.

אז איך אפשר להפחית את הסיכון

אחרי שחטפנו "דיכאון מידע" מתהליך הכנת המזון המעובד ומה שהפחמן חד חמצני עלול לעשות לנו, הגיע הזמן למעשים או לפחות להכיר המלצות מניעה בנושא:

  1. לממשיכים לבשל  אפשר להשתמש בכיריים חשמליות
  2. לכאלו שלא מתחממים רק דרך אכילת פירות ופעילות גופנית מספקת, השתמשו בתנורי חימום במארז מתכת (קרמיים, רדיטורים ממולאי שמן, תנורי אינפרא אדום מפלדת אל חלד)
  3. למתקלחים בחורף במים רותחים ולאלו מכם שסובלים מקור גם בקיץ כמו אמא שלי, לכם יש דודים חשמליים
  4. לאלו שאין חבלים לייבוש כביסה או שאין להם שמש ברחוב או שאבא שלהם עובד בחברת חשמל יש את האפשרות להשתמש במייבשי כביסה חשמליים
  5. לאלו מכם שחובבים קמפינג השתמשו בתאורה מחוברת למצברים ולא גנרטורים
  6. אם אתם בעניין של האגוד הלאומי להגנה בפני אש, Association Protection Fire National- NFPA, בארה"ב אז התקן שלו מבקש להתקין  גלאי (חיישן) פחמן חד חמצני בבתים שמפעילים גז בתוך הבית
  7. לאלו שחונקים את עצמם בחדרים עם חלונות סגורים, איך ריטה שרה? "תפתח חלון". תאווררו אנשים תאווררו

זה הכל לבינתיים על תהליך הכנת המזון המעובד.

מאת יובל לוי פורת

מלווה לאורח חיים בריא, מומחה לגזירת שיער בשיטה הטבעית, בעלים ב 'UV The Vegan Barber'- מספרה אקולוגית טבעונית ומייסד 'לי-צ'י - בריאות אורבנית'.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים