כאן תוכלו להרשם למגוון אירועים כגון- הרצאות, סדנאות, קורסים ועוד...

לוח האירועים

בואו להכיר את המומחים באתר יומן בינס דרך אינדקס המומחים באתר (מפעם ועד היום).

אינדקס המומחים

הכותבים נהנים מעמוד פרופיל איכותי ומקודם באתר וקרדיט בתחתית כל מאמר שמתפרסם.

פרסום מאמר \ אירוע

תזונה צמחית

זהו חומר שנמצא בקליפתם של כל הדגנים המלאים, הקטניות והאגוזים וחשוב לדעת מה השפעותיה של חומצה זו על מערכת העיכול. בראש ובראשונה היא אחראית ליצירת חלק מהגזים במעי. אומנם רוב הגזים אותם אנו משחררים מעת לעת הם אוויר הנכנס אל הקיבה בעת האכילה והשתייה, אך חלק ניקר מהגזים והנפיחות במערכת העיכול שלנו נוצרים מהחומצה הפיטית. יתרה מכך וחמור לא פחות היא הפגיעה של חומצה זו בספיגתם של מינרלים הנמצאים במזון. זאת אומרת שכשאנו צורכים קטניות, דגנים ואגוזים למיניהם אנו מורידים את הסיכויים של גופנו לספוג ולהטמיעה מינרלים יקרים.

האם נאלץ להפסיק לאכול מזונות אלו

לא! יש פתרון להפרדת החומצה הלא רצויה הזו מהמזונות שקליפתם מכילים אותה ולמרבי השמחה הוא גם די פשוט. אם תרצו להכין סיר אורז מלא או מרק שעועית כל שעליכם לעשות הוא להשרות אותם במי ברז נקיים. כן, פשוט להשרות במים ללילה אחד טרם יום הבישול. ההשריה משחררת אל המים את החומצה הפיטית והיא גם מרככת את הדגן או הקטנייה ומכינה אותו לבישול שיערך פחות זמן וישמור ל ערכיו התזונתיים. את מי ההשריה נשפוך ונשטוף היטב את הדגנים או הקטניות לקראת הבישול.

מתרגלים מהר

בהתחלה זה לוקח זמן להתרגל להשרות את כל הדגנים המלאים והקטניות והאגוזים ולמי שרגיל לבשל בכמויות גדולות זה דורש עוד מקום במטבח בו יהיו מונחים כלי השריה, אך כשמדובר במטבח הכל הוא עניין של תכנון והכנה במעוד מועד. תוכלו אפילו לייעל את כל העניין אם תשרו כמה קילוגרמים של גריסים, שיפון, שעועית, עדשים או כל מה שתבחרו ובתום ההשריה תשטפו, תרתיחו, תסננו, תצננו, תארזו ותקפיאו בשקיות קטנות וכך יהיו לכם מנות מוכנות שכל שנשאר הוא לבשל זמן קצר עם ירקות או להפשיר ולפזר על סלט או לטחון לממרח טוב לצד הארוחה.

העיקר הוא שתפרידו את החומצה הפיטית מהאוכל שלכם וזה יוריד את תחושת הנפיחות והגזים, ישפר את תהליך העיכול וישמור על המינרלים החשובים וספיגתם במעי.

מאת יומן בינס

אנחנו כאן כדי לספק לכם תוכן איכותי וייחודי. המטרה שלנו היא העלאת המודעות לאורך חיים יותר בריא ויותר נכון. ניתן לפנות אלינו בכל עניין דרך עמוד יצירת הקשר.

ניתן לכתוב ביקורות דרך עמוד הפרופיל של הכותבים